Sześć goli w Sosnowcu. Śląsk z nadziejami na utrzymanie

Patrik Mraz
Patrik Mraz fot. ASInfo

Świetny mecz mogliśmy obejrzeć dziś w Sosnowu, gdzie Zagłębie, w ramach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy, podejmowało Śląsk Wrocław. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali ten mecz w stosunku cztery do dwóch, dzięki czemu zbliżyli się do gdyńskiej Arki na odległość zaledwie jednego punktu

Czytaj dalej…

Strzelanie w tym meczu zaczęło się w 25. minucie, kiedy to kapitalną akcję wykonał Robert Pich i podając do Mateusza Cholewiaka zapewnił swojemu zespołowi prowadzenie. Jego kolego z zespołu nie mógł bowiem zepsuć tak fantastycznej sytuacji i z szesnastu metrów pewnym strzałem pokonał bramkarza z Sosnowca.

Po zmianie stron gospodarzom udało się jednak wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Olfa Nowak, który dobrze odnalazł się w polu karnym gości i pewnie wpakował piłkę do siatki. Remisem Zagłębie nie nacieszyło się jednak zbyt długo. W 57. minucie Wojciech Golla zdobył gola na jeden do dwóch, zaś kilka chwil później trzeciego gola dla Śląska zdobył Mateusz Cholewiak.

Gościom, w 84. minucie, udało się także zdobyć czwartą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Radecki. Nie był to jednak ostatni gol w Sosnowcu. Wynik na dwa do czterech ostatecznie ustalił Giorgios Mygas, który na kilkanaście sekund przed końcem regulaminowego czasu gry dobił piłkę po tym jak najpierw bramkarz wybił ją przy okazji interwencji przy rzucie karnym.

Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław 2:4 (0:1)

0:1 Cholewiak 24′
1:1 Nowak 50
1:2 Golla 57′
1:3 Cholewiak 59′
1:4 Mraz 84′
2:4 Mygas 89′

Żółte kartki:
Zagłębie – Milewski 45+1′, Gressak 83′
Śląsk – Chrapek 49′, Mączyński 52′

Zagłębie Sosnowiec: Hrosso – Mraz, Polczak, Heinloth (Ivanishvili 63′), Mygas – Nawotka, Milewski, Możdżeń (Gressak 38′), Pawłowski – Nowak, Gabedava (Sanogo 46′)

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Broż, Augusto, Pawelec – Pich (Gąska 82′), Golla – Mączyński (Radecki 71′), Cholewiak, Robak (Piech 87′)  – Chrapek

Komentarze