Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Szczęśliwa wygrana Cracovii

W drugim sobotnim meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia szczęśliwie 1:0 pokonała u siebie Lechię Gdańsk. Dzięki tej wygranej drużyna Michała Probierza objęła prowadzenie w tabeli.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania w Krakowie nie stała na wysokim poziomie. Obie drużyny nie potrafiły wypracować sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Kibice oglądali strzały, ale w zdecydowanej większości były niecelne.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Brakowało składnych akcji, gra głównie toczyła się w środkowej strefie boiska. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry Cracovia zdobyła zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu Hanci z prawej strony boiska, strzałem głową bramkarza Lechii pokonał Pelle van Amersfoort.

Cracovia – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

1:0 Van Amersfoort 90+1′

Lechia – Fila

Cracovia:  Pesković – Siplak, Helik, Jablonsky, Rapa – Gol – Hanca, van Amersfoort, Lusiusz (82′ Dimun), Lopes – Piszczek (67′ Strózik)

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Kubicki, Mladenović – Peszko (62′ Paixao), Gajos, Łukasik, Wolski (76′ Lipski), Haraslin (86′ Maloca) – Sobiech