Sykora na testach medycznych w Lechu

Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Czeski pomocnik, Jan Sykora, jest bliski wzmocnienia Lecha Poznań. 26-letni zawodnik jest już w stolicy Wielkopolski, gdzie przechodzi badania medyczne. Jeżeli te przebiegną zgodnie z planem, Sykora podpisze kontrakt z Kolejorzom.

Czytaj dalej…

Sykora, który jest wychowankiem Viktorii Pilzno, do Lecha Poznań przeniesie się ze Slavii Praga, której zawodnikiem był od stycznia 2017 roku. W międzyczasie występował na wypożyczeniach w Slovanie Liberec i FK Jablonec. W przeszłości bronił również barw Zbrojovki Brno i Sparty Praga.

Udany ostatni sezon

Na boiskach czeskiej ekstraklasy rozegrał do tej pory 130 spotkań, zdobywając 20 bramek i notując 19 asyst. Szczególnie dobry w wykonaniu Sikory był ostatni sezon, który spędził w FK Jablonec. W barwach tego klubu rozegrał 29 ligowych meczów, dziewięć razy wpisując się na listę strzelców i dokładając do tego sześć asyst.

26-latek ma również na swoim koncie dziesięć występów i jednego gola w reprezentacji Czech. Ostatni występ w drużynie narodowej zaliczył jednak niemal dwa lata temu, w towarzyskim spotkaniu z Rosją.

Komentarze