Świetny comeback Wisły, Stal na tarczy

Wisła Kraków - Stal Mielec
Wisła Kraków - Stal Mielec fot. PressFocus

Wisła Kraków w drugim sobotnim spotkaniu 22. kolejki PKO Ekstraklasy nie bez kłopotów pokonała Stal Mielec. Biała Gwiazda na swoim stadionie wygrała z mielczanami 3:1, dzięki czemu wskoczyła na 11. miejsce w tabeli.

Bomba Mawutora

Wisła Kraków do starcia z zespołem Leszka Ojrzyńskiego podchodziła, chcąc wrócić na zwycięski po porażce z Lechią Gdańsk (0:2). Biała Gwiazda jednocześnie miała zamiar odskoczyć od strefy spadkowej. Podobny cel miała jednak Stal, która przystępowała do potyczki świadoma tego, że Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z Wartą Poznań 0:1.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji nie byliśmy świadkami pięknego spotkania. Chociaż było kilka sytuacji, które mogło zapaść w pamięci. Pierwsza miała miejsce już w dziewiątej minucie, gdy w jednej z głównych ról wystąpił Bożidar Czorbadżijski. Kapitan interwencją popisał się jednak Mateusz Lis.

Tymczasem w 36. minucie David Mawutor popisał się piekielnie mocnym strzałem sprzed pola karnego. Piłka po próbie Ghańczyka nie znalazła jednak drogi do siatki, a trafiła w poprzeczkę. Tym samym na przerwę oba zespoły udały się z bezbramkowym remisem, z którego z pewnością żadna z drużyn nie mogła być zadowolona.

Wisełka przeszła drogę z piekła do nieba

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik otworzył w 61. minucie Grzegorz Tomasiewicz, wyprowadzając Stal na prowadzenie. Pomocnik mielczan wykorzystał błąd defensywy gospodarzy, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Radość w drużynie Leszka Ojrzyńskiego trwała jednak tylko do 75 minuty, gdy Felicio Brown Forbes wykorzystał podanie od Yawa Yeboaha.

W ostatnich fragmentach meczu Wisła zdołała strzelić dwa gole. Michal Frydrych w 88. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Marcina Flisa. Z kolei w doliczonym czasie gry bramkę na 3:1 zdobył Stefan Savic. W następnej kolejce ligowej Biała Gwiazda na wyjeździe zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a mielczanie na wyjeździe zagrają z Rakowem Częstochowa.