Świetne wieści dla Ekstraklasy. ”Zostaję tutaj na trzy lata”

Jesus Imaz
Jesus Imaz Pressfocus

Jesus Imaz i Jagiellonia długo negocjowali w sprawie przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu. Hiszpan finalnie pozostanie w Białymstoku.

  • Zdrowy Jesus Imaz to gwiazda Ekstraklasy
  • Hiszpana wciąż będziemy oglądać w naszej lidze
  • Piłkarz i Jagiellonia związali się nowym kontraktem

Jagiellonia zatrzymała kluczowego gracza

W sezonie 2022/2023 Jagiellonia zagra w Ekstraklasie, chociaż w minionych rozgrywkach była zagrożona spadkiem. Taka sytuacja zapewne nie zaistniałaby gdyby nie kontuzjowany Jesus Imaz. Hiszpan przez problemy zdrowotne wypadł na pół roku, a mimo tego zakończył rozgrywki z dziewięcioma trafieniami i dwoma asystami. Klub robił wszystko, aby zatrzymać 31-latka, chociaż ten miał inne oferty. Finalnie obie strony osiągnęły porozumie w sprawie przedłużenia wygasającej w czerwcu umowy.

Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Zostaję tutaj na trzy lata i nie ma w tym przypadku. Ja, moja żona i syn czujemy się w Białymstoku jak w drugim domu. Wszystko jest na najwyższym poziomie, atmosfera w zespole, kibice. Czuję się doceniany i cieszę się, że nasza przygoda potrwa jeszcze przez trzy lata. Postawiłem na stabilność – powiedział Imaz, który związał się z klubem umową do 30 czerwca 2025 roku.

To świetna wiadomość. Znamy się z Wisły Kraków i mamy świetne relacje. To bardzo dobry trener, który w pierwszym sezonie zrobił z nas mocny zespół. Potrafiliśmy ogrywać najlepszych, graliśmy ofensywną piłkę. Wierzę, że te same wzorce przeniesie tutaj, na nasz grunt. Ma zdolność motywowania ludzi w szatni i jestem przekonany, że zespół pójdzie za nim i o coś w tym sezonie powalczymy – to z kolei komentarz Hiszpana o nowym szkoleniowcu Jagiellonii, Macieju Stolarczyku.

Czytaj także: Paweł Wszołek bliski powrotu do Ekstraklasy

Komentarze