Zawodnik Jagielloni przenosi się na Cypr

Karol Struski
Karol Struski PressFocus

Jagiellonia Białystok oficjalnie informuje o rozstaniu z Karolem Struskim. 21-letni zawodnik od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Arisu Limassol.

  • Karol Struski od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Arisu Limassol
  • 21-letni zawodnik podpisał czteroletni kontrakt
  • Struski w minionym sezonie PKO Ekstraklasy zgromadził 29 występów

Jagiellonia traci młodego zawodnika

Karol Struski związał się z nowym klubem czteroletnią umową. Aris Limassol to czwarty zespół poprzedniego sezonu ligi cypryjskiej, dzięki czemu zagra w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy.

21-letni gracz do Jagiellonii trafił w 2017 roku z młodzieżowej drużyny Górnika Łęczna dołączając do białostockiej Akademii Piłkarskiej. W 2001 roku został mistrzem Polski juniorów młodszych w kategorii wiekowej U17. Od tego momentu regularnie uczestniczył w treningach pierwszego zespołu.

Swój debiut w Ekstraklasie Karol Struski zaliczył w marcu 2020 roku pod okiem Iwajło Petewa, który dał okazję zaprezentować się młodemu zawodnikowi w Szczecinie przy okazji meczu z tamtejszą Pogonią. W sezonie 2020/21 ponownie wrócił do Łęcznej, gdzie na pierwszoligowych boiskach pomógł wywalczyć miejscowemu Górnikowi awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Po powrocie do Białegostoku Struski szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. W niedawno zakończonym sezonie wystąpił w 29 spotkaniach, z czego aż 19 rozpoczął jako zawodnik podstawowego składu. W tym czasie strzelił jednego gola w starciu z Górnikiem Zabrze oraz zanotował dwie asysty. Był także powoływany do reprezentacji Polski U20.

Zobacz również: Ruch Chorzów pozyskał nowego napastnika

Komentarze