Stolarczyk zadowolony z wykonanej pracy. “To kolejny etap przygotowań”

Maciej Stolarczyk
Maciej Stolarczyk fot. PressFocus

Jagiellonia Białystok jest w trakcie przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Żółto-czerwoni mają za sobą jeden mecz kontrolny przeciwko Warcie Poznań, który zakończył się wygraną podopiecznych Macieja Stolarczyka (1:0). Po tym starciu swoją opinia podzielił się szkoleniowiec białostoczan.

  • Jagiellonia Białystok ma za sobą sparing z Wartą Poznań
  • Na temat starcia z Zielonymi wypowiedział się opiekun Jagiellonii
  • Maciej Stolarczyk nie szczędził pochwał w kierunku swoich podopiecznych

Stolarczyk podsumował spotkanie z Wartą

Jagiellonia Białystok w nowym sezonie nie chce dopuścić do sytuacji, gdy będzie broniła się przed spadkiem z ligi. Jednocześnie zespół intenswynie pracuje nad tym, aby jak najlepiej przygotować się do nowej kampanii. Przed Żółto-czerwonymi przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy jeszcze trzy spotkania kontrolne, kolejno z: Lechem Poznań, Chojniczanką Chojnice, czy Ruchem Lwów. Tymczasem dotychczasowe przygotowania drużyny ocenił trener białostoczan.

Cieszy zwycięstwo, ale zdajemy sobie sprawę, że to tylko kolejny etap przygotowań. Chcieliśmy skontrolować jak wyglądamy po tygodniu treningów tutaj w Opalenicy. Zagraliśmy na dwie jedenastki, mamy kilku zawodników z drobnymi urazami. Oczywiście, są pozytywy, ale także rzeczy, nad którymi musimy popracować, mam na myśli rozegranie w strefie ataku, ale całościowo uważam, że było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu – mówił Stolarczyk cytowany przez Jagiellonia.pl.

Jest kilka nowych twarzy i chcemy jak najszybciej wdrożyć zasady, elementy na które zwracamy uwagę. Nad nimi pracujemy. Z dobrej strony pokazała się młodzież, chociaż po przerwie także w Warcie oglądaliśmy sporo młodych zawodników. Widać, że także nasi rywale szukają optymalnych rozwiązań – uzupełnił opiekuj Jagi.

Białostocka ekipa pierwsze spotkanie w nowej kampanii ligowej rozegra 16 lipca. Pierwszym rywalem Jagiellonii będzie Piast Gliwice.

Czytaj więcej: Jagiellonia potwierdziła roszady kadrowe w zespole

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze