Stolarczyk wraca do trenowania w klubie po trzech latach

Maciej Stolarczyk
Maciej Stolarczyk PressFocus

Maciej Stolarczyk zastąpi Piotra Nowaka w roli szkoleniowca Jagiellonii Białystok. Wcześniej przez dwa lata trenował młodzieżową reprezentację Polski.

  • Jagiellonia Białystok ogłosiła, że w sezonie 2022/2023 drużynę prowadzić będzie Maciej Stolarczyk
  • 50-latek zastąpił Piotra Nowaka, którego klub z Podlasia zwolnił przed kilkoma dniami
  • Po raz ostatni Stolarczyk prowadził drużynę klubową w sezonie 2018/2019. Od tamtej pory pracował przy młodzieżowych reprezentacjach Polski

Stolarczyk zostawił PZPN i będzie trenował Jagiellonię

Jagiellonia Białystok przed kilkoma dniami zwolniła dotychczasowego trenera pierwszej drużyny, Piotra Nowaka. Poprowadził on zespół z Podlasia w zaledwie piętnastu spotkaniach. Jeszcze gorzej prezentuje się jego bilans zwycięstw – pod jego wodzą Jaga wygrała tylko trzy razy. Żółto-czerwoni dali sobie czas na odnalezienie odpowiedniego następcy i trzeba przyznać, że wybrali głośne nazwisko.

We wtorek Jagiellonia poinformowała bowiem, że jej nowym szkoleniowcem zostanie Maciej Stolarczyk. To dla 50-latka dość ryzykowny ruch, zwłaszcza, że podpisał kontrakt obowiązujący jedynie przez najbliższy sezon.

Stolarczyk od października 2020 roku prowadził reprezentację Polski do lat 21. Między marcem a październikiem 2020 roku lawirował między kadrą U19 a U17. Doświadczenie trenera w pracy klubowej jest niewielkie. W latach 2018-2019 pracował w Wiśle Kraków i poprowadził ją w 54 spotkaniach.

Żółto-czerwoni rozpoczną sezon za niewiele ponad miesiąc. 16 lipca podejmą u siebie Piasta Gliwice.

Komentarze