“Nie zasłużyliśmy na porażkę”

Maciej Stolarczyk
Maciej Stolarczyk PressFocus

W 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy byliśmy świadkami wyrównanego meczu w Krakowie, gdzie tamtejsza Cracovia podejmowała Jagiellonię Białystok. Ostatecznie to gospodarze skromnie wygrali wynikiem 1:0.

• Cracovia rzutem na taśmę ograła Jagiellonię
  • Decydującego gola zdobył Matej Rodin
  • Stolarczyk uważa, że “Jaga” nie zasłużyła na porażkę

“Jestem rozczarowany wynikiem”

Cracovia pokonała rezultatem 1:0 Jagiellonię Białystok w spotkaniu w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym pojedynku w 78. minucie strzelił Matej Rodin. W pomeczowej konferencji prasowej wziął udział szkoleniowiec “Żółto-Czerwonych”. Maciej Stolarczyk, stwierdził, że jest rozczarowany wynikiem. 50-latek przyznał też, iż jego drużyna nie zasłużyła na porażkę.

Gratuluję zwycięstwa Cracovii. Nie zasłużyliśmy na porażkę w dzisiejszym meczu. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Brakowało wykończenia, bardzo istotnego elementu w ataku. Przed przerwą kontrolowaliśmy mecz, kreowaliśmy sobie sytuacje. W drugiej połowie w nasze poczynania wkradła się nerwowość. Próbowaliśmy rozwiązań, które nie są „nasze” i które nie utrudniały gry defensywie gospodarzy – powiedział Maciej Stolarczyk.

Cracovia z tego korzystała, w tym poprzez stałe fragmenty gry, a po jednym z nich zdobyła bramkę. W końcówce meczu mieliśmy swoje sytuacje. Trzeba pamiętać, że ostatnią część spotkania graliśmy w osłabieniu, co z pewnością utrudniło nam doprowadzenie do chociaż remisu. Z pokorą przyjmuje tę przegraną – dodał trener “Jagi”.

Uważam, że było dużo fragmentów, które musimy pielęgnować. Błędy, które nam się przytrafiają, to rzeczy, nad którymi musimy pracować i które trzeba wyeliminować. Słowo „musimy” jest bardzo istotne. W piłce nożnej właśnie takie elementy powodują, że końcowy rezultat jest niekorzystny. Nie będę ukrywał, że jestem rozczarowany wynikiem. Trudno to przełknąć – zakończył 50-latek.

W tym momencie Jagiellonia Białystok zajmuje 13. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a Cracovia jest w pierwszej dziesiątce – na 7. lokacie.