Stokowiec został oficjalnie nowym trenerem Zagłębia

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. PressFocus

Piotr Stokowiec po czterech latach przerwy znów będzie odpowiadał za wyniki Zagłębia Lubin. 49-latek został oficjalnie nowym opiekunem Miedziowych, zastępując jednocześnie Dariusza Żurawia.

  • Pod wodzą Piotra Stokowca piłkarze Zagłębia Lubin rywalizować będą o utrzymanie ligowego bytu
  • Podchodzący z Kielc trener związał się z Miedziowymi kontraktem do zakończenia sezonu 2023/2024
  • Pierwszy ligowy mecz pod wodzą nowego/starego trenera lubinianie rozegrają przeciwko Legii Warszawa

Stokowiec wrócił do Ekstraklasy

Piotr Stokowiec w ostatnich miesiącach pozostawał bez pracy. W sierpniu został zwolniony z Lechii Gdańsk. Od kilku tygodni media spekulowały jednak o możliwym powrocie doświadczonego szkoleniowca do pracy trenerskiej.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele Zagłębia w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej poinformowali, że Stokowiec podpisał kontrakt do zakończenia sezonu 2023/2024.

“Po nieco ponad czterech latach Piotr Stokowiec wraca do Lubina, parafując umowę obowiązującą do zakończenia sezonu 2023/24” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnie stronie internetowej Miedziowych.

49-letni ma bez wątpienia dobre wspomnienia z pracy w ekipie z Lubina. Stokowiec wywalczył z nią awans do Ekstraklasy, a ponadto w sezonie 2015/2016 wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.

W rundzie wiosennej Zagłębie walczyć będzie przede wszystkim o ligowy byt. Aktualnie lubinianinie plasują się na 14. pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 20 punktów na koncie. Zagłębie ma tylko cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

Czytaj więcej: PKO Ekstraklasa: świetna seria Radomiaka, Zagłębie odwróciło losy meczu, trzy gole w Gdańsku – podsumowanie 18. kolejki

Komentarze