Stokowiec ujawnił cel Lechii na drugą część sezonu

Piłkarze Lechii Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk fot. PressFocus

Lechia Gdańsk w oficjalnym komunikacie prasowym poinformowała o planie przygotowawczym do rundy wiosennej. Zimą podopieczni Piotra Stokowca rozegrają trzy spotkania kontrolne. Do treningów wrócą 4 stycznia (w poniedziałek).

Lechia Gdańsk aktualnie plasuje się na ósmej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 19 punktów na koncie. Biało-zieloni mają zatem dobrą pozycję wyjściową do tego, aby zaatakować miejsca premiowane grą w europejskich pucharach.

Misja wywalczenia awansu do gry na poziomie międzynarodowym zacznie się od przejść testów na COVID-19. Jednocześnie do czasu uzyskania wyników zawodnicy trenować będą indywidualnie. Drugiego dnia wszyscy zdrowi piłkarze przejdą natomiast badanie krwi oraz testy szybkościowe. Ten dzień dodatkowo zakończą treningiem grupowym.

Testy wydolnościowe oraz trening są zaplanowane na środę (6.01). Po tygodniu treningów na weekend zaplanowana jest gra wewnętrzna. Będzie to wprowadzenie do sparingów, które sztab szkoleniowy zaplanował na 15, 19 i 22 stycznia. Rywalami gdańszczan będą: Sokół Ostróda, Warta Poznań i Wisła Płock. Zatem ekipa z Trójmiasta będzie miała solidne przetarcie przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

– Przed rundą jesienną brakowało nam okresu przygotowawczego, bo grając w finale Pucharu Polski późno skończyliśmy poprzedni sezon, a zaraz po wznowieniu przygotowań okazało się, że w drużynie wykryto koronawirusa i musieliśmy przerwać zgrupowanie – powiedział Piotr Stokowiec.

– Tym bardziej cieszę się, że teraz będę miał komfort pracy z zawodnikami przez cztery tygodnie, zanim zagramy pierwszy mecz o punkty. To będzie na pewno okres wytężonej pracy i dalszego cementowania drużyny oraz wdrażania nowych zawodników. Chcemy po przerwie wrócić silniejsi i walczyć o pozycję w pierwszej czwórce, do której dziś tracimy 4 punkty. Wciąż jesteśmy też w grze o Puchar Polski i celujemy w trzeci finał tych rozgrywek z rzędu – przekonywał szkoleniowiec lechistów.

Lechia swoje pierwsze spotkanie ligowe w 2021 roku rozega 30 stycznia. Zmierzy się wówczas z Jagiellonią Białystok. W związku z panującą sytuacją epidemiczną drużyna do wznowienia rozgrywek ligowych pozostanie w Gdańsku.

Kalendarium przygotowań Lechii Gdańsk do rundy wiosennej

4.01 Testy na COVID-19 + trening indywidualny
5.01 Badanie krwi + testy szybkościowe + trening
6.01 Testy wydolnościowe + trening
7-29.01 Treningi (obiekty GOS, Traugutta 29)
9.01 Gra wewnętrzna
15.01 Sparing z Sokołem Ostróda
19.01 Sparing z Wartą Poznań
22.01 Sparing z Wisłą Płock

Komentarze