Stokowiec: Jesteśmy blisko celu

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

– Ten sezon pokazał, że warto stawiać na młodych i można iść tą ścieżką. Jesteśmy blisko osiągnięcia swojego celu, ale końcowa weryfikacja przyjdzie w maju – powiedział na konferencji prasowej podsumowującej rundę w wykonaniu Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec, szkoleniowiec “Miedziowych”.

Czytaj dalej…

– Cel Ekstraklasa jest celem bardzo ambitnym. Skupiamy się na jego realizacji i mam satysfakcję, że stawiając na młodzież, jesteśmy w gronie zespołów, bezpośrednio liczących się o awans. Chcemy zdjąć presję z zawodników i wykonać swoje zadania jak najlepiej – dodał.

– Graliśmy dobrą piłkę. Choć były momenty zawahań, tylko w jednym spotkaniu nie strzeliliśmy gola. Chcieliśmy grać ofensywnie, dużą ilością zawodników i graliśmy tak. Zespoły przyjeżdżając do Lubina, cofały się automatycznie. Musieliśmy sobie radzić z tym na różne sposoby. Jestem zadowolony z gry do przodu, jednak do sporych zawirowań doszło w linii obrony, którą ustabilizowaliśmy dopiero około dziesiątej kolejki. Nad tym będziemy musieli mocno popracować, choć w ośmiu spotkaniach zanotowaliśmy czyste konto – ocenił trener “Miedziowych”.

– Oprócz 12 ubytków, włączyliśmy do składu 12 wychowanków i pokazaliśmy, że możemy strzelać gole, grać widowiskowo – zaznaczył.

– Byłem ostatnio we Wrocławiu na meczu Polski ze Szwajcarią. Po spotkaniu spotkałem się z  Łukaszem Teodorczykiem, który przekazał mi podziękowania i swoją koszulkę z tego meczu (Teodorczyk ze Stokowcem współpracowali w Polonii Warszawa – red.). Chciałbym wypromować z Zagłębia takich nowych “Teodorczyków” – zakończył Stokowiec.

z Lubina – Przemysław Mamczak

Komentarze