Stokowiec: Chcemy znowu pokazać dobrą piłkę

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec, jest optymistą przed konfrontacją z Piastem w Gliwicach w sobotnim spotkaniu o Superpuchar Polski.

Czytaj dalej…

– Nie ma tutaj mowy o przetarciu przed sezonem. Przyjeżdża prawie 2000 naszych kibiców. Chcemy znowu świętować, ale też chcemy na to zasłużyć, pokazać dobrą, konsekwentną piłkę. Tutaj ważne jest zwycięstwo. To jeden mecz. Trzeba umieć takie mecze rozgrywać. Spotkanie jest zbliżone do Pucharu Polski – podkreślił Stokowiec w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu z Trójmiasta.

– Lekki handicap ma Piast, bo zagra przed własną publicznością, ale myślę, że nie jest to dla nas przeszkodą. Nie ma mowy o eksperymentowaniu. Startujemy z najlepszym składem, jakim dysponujemy i podchodzimy do tego zero-jedynkowo. Dla nas to jest ważne spotkanie – zapewnia opiekun zdobywcy Pucharu Polski.

– Chcemy ograniczyć przypadek do minimum. Teraz też prowokowaliśmy różne sytuacje na treningach. Wygrywała drużyna, która pierwsza zakończy serię pięciu wygranych karnych. Przygotowujemy się na każdy możliwy sposób. Chcemy zapanować nad loterią, jaką są rzuty karne i wyłonić najmocniejszych psychicznie zawodników, którzy mają predyspozycje do strzelania karnych – podsumował Stokowiec.

Komentarze