Stokowiec: Byliśmy bardzo konkretni

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie krył satysfakcji po pokonaniu w Gliwicach miejscowego Piasta 3:1 w sobotnim meczu o Superpuchar Polski.

Czytaj dalej…

Drużyna z Trójmiasta po raz drugi w historii wywalczyła takie trofeum. Wcześniej ekipa znad Motławy triumfowała w 1983 roku, pokonując wówczas Lecha Poznań.

– Cieszę się ogromnie, bo nie często w życiu zdarza się szansa odnieść taki sukces. Skrzętnie z tego skorzystaliśmy i Superpuchar jedzie z nami do Gdańska – wyznał Stokowiec dla oficjalnego serwisu aktualnych mistrzów Polski.

– Byliśmy bardzo konkretni. Myślę, że dużą część meczu kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. W drugiej połowie długimi fragmentami biegaliśmy bez piłki, ale to też było w jakiś sposób było to kontrolowane. Jestem zadowolony, bo nie jest łatwo wygrać na terenie mistrza Polski. Krótka radość i szykujemy się do kolejnego meczu i startu sezonu – podkreślił opiekun ekipy z Trójmiasta.

– Zakładaliśmy grę na czterech frontach. Jeden cel już osiągnęliśmy pod tytułem Superpuchar. Teraz rozpoczynamy ciąg dalszy przygotowań. zostały nam trzy, czyli Liga Europy, Puchar Polski i Ekstraklasa. Proszę nie szeregować, kolejność wymieniona jest przypadkowa. Wszystkie rozgrywki traktujemy bardzo poważnie – dodał Stokowiec.

Komentarze