Stefańczyk z nową umową w Wiśle Płock

Cezary Stefańczyk
Cezary Stefańczyk fot. Wisła Płock

Cezary Stefańczyk podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock. Umowa prawego obrońcy obowiązywać będzie do końca 2019 roku, ale może zostać przedłużona do 30 czerwca 2020.

Czytaj dalej…

35-letni Stefańczyk zawodnikiem Wisły Płock został 6 lipca 2013 roku, gdy trafił do nas z Bogdanki Łęczna. Z obecnej kadry drużyny Nafciarzy pod względem długości stażu ustępuje jedynie wychowankowi Bartłomiejowi Sielewskiemu.

Gdyby nie zawieszenie przez Komisję Ligi zawodnik byłby bardzo blisko granicy 200 występów w barwach ekipy z Mazowsza. Aktualnie licznik zatrzymał się na 183 spotkaniach, jednak w związku z zawieszeniem kary dla zawodnika już od początku nowego sezonu jego licznik ponownie zacznie bić. W czasie blisko sześcioletniego pobytu przy Ł34 popularny “Stefan” zanotował pięć bramek i dziewięć asyst, a po awansie do Ekstraklasy kilkukrotnie pełnił także funkcję kapitana zespołu.

Urodzony 21 lutego 1984 roku w Radomsku piłkarz w zakończonym niedawno sezonie 2018/2019 zagrał łącznie w 22 meczach Wisły Płock w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy i Pucharu Polski.

Komentarze