Stal przejechała się po Pasach, Legia nie dała szans Piastowi

Stal Mielec - Cracovia Krakow
Stal Mielec - Cracovia Krakow PressFocus

Zakończyły się już oba piątkowe spotkania 4. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym pojedynku Stal Mielec dość sensacyjnie ograła Cracovię 2:0, natomiast w drugim spotkaniu Legia Warszawa w takim samym stosunku bramkowym pokonała Piast Gliwice.

• Pierwsza porażka Cracovii w sezonie
  • Piast Gliwice wciąż bez zdobyczy punktowych zamyka ligową tabelę
  • Legia awansowała na czwarte miejsce w tabeli

Niespodzianka w Mielcu

W pierwszym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec podejmowała Cracovię, która po pierwszych trzech kolejkach zanotowała komplet zwycięstw i nie straciła ani jednego gola. Stal Mielec inaugurację sezonu miała znakomitą, dzięki zwycięstwu 2:0 z Lechem Poznań. Później jednak przyszedł remis z Wartą i porażka z Rakowem.

Spotkanie w Mielcu było dość wyrównane. Wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych, a mecz nie był zbyt porywający. Jednak w 43. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Kamil Pestka fatalnie interweniował. Gracz Cracovii skierował piłkę do własnej siatki.

Obraz gry nie zmienił się także w drugiej połowie. Emocji było jak na lekarstwo. Stal zdołała jednak zdobyć drugiego gola. W 59. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Domański. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

W kolejnej serii gier Stal Mielec na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Zabrze, z kolei Cracovia będzie rywalizować z Piastem Gliwice.

Piast szoruje po dnie

Spotkanie Legii z Piastem również nie przyniosło zbyt wielu emocji. Pierwsza połowa była dość spokojna, a obie drużyny nie potrafiły stworzyć sytuacji podbramkowych. Żadna z drużyn nie oddała nawet celnego strzału.

Wszystko to, co najważniejsze wydarzyło się tuż po przerwie. Najpierw w 47. minucie wynik spotkania otworzył Muci, a cztery minuty później podwyższył Mladenović. Jak się okazało, były to jedyne trafienia w tym pojedynku.

Piast Gliwice po trzech spotkaniach zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Legia jak dotąd punktów zdobyła siedem i przed kolejnymi spotkaniami tej serii gier zajmuje czwartą pozycję.

Wyniki 4. kolejki PKO Ekstraklasy

Stal Mielec – Cracovia 2:0(1:0)
43′ Pestka (sam.), 59′ Domański

Legia Warszawa – Piast Gliwice 2:0 (0:0)
47′ Muci, 51′ Mladenović