Stal nie złożyła jeszcze broni w walce o utrzymanie

Stal Mielec - Pogoń Szczecin
Stal Mielec - Pogoń Szczecin fot. PressFocus

Stal Mielec niespodziewanie pokonała Pogoń Szczecin w drugim niedzielnym spotkaniu PKO Ekstrklasy. Dzięki tej wygranej beniaminek rozgrywek opuścił strefę spadkową.

Mecz dwóch biegunów

Stal Mielec przystępowała do potyczki z Granatowo-bordowymi jako czerwona latarnia rozgrywek. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora wierzyli jednak, że w boju z wiceliderem rozgrywek wykonają krok w kierunku utrzymania ligowego bytu. Pogoń liczyła jednak na pełną pulę, dzięki której mogła wykonać milowy krok w kierunku mistrzostwa kraju.

W pierwszej części gry zespołem dyktującym warunki gry była Pogoń. Efektem tego było to, że dwukrotnie zagotowało się poważnie pod bramką gospodarzy. Skutkowało to tym, że bliscy zdobycia bramki byli Michał Kucharczyk 33. minucie i Mariusz Malec w doliczonym czasie pierwszej połowy, ale po żadnej z prób wynik nie uległ zmianie.

Więcej szczęścia mieli z kolei piłkarze Stali. Gola w 23. minucie dla teamu z Mielca strzelił Marcin Flis, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali po dalekim wyrzucie z autu. Następstwem takiego stanu rzeczy było tym samym to, że gospodarze na przerwę udali się z jednobramkową zaliczką. Strefa komfortu mielczan uległa zatem zmianie, bo przy prowadzeniu opuścili ostatnią pozycję w tabeli.

Cenne wiktoria gospodarzy

W drugiej połowie Portowcy próbowali robić wszystko, co w ich mocy, aby znaleźć rozwiązanie na wywiezienie pełnej puli z Mielca. Swoje próby na zdobycie bramki miał dwa razy Michał Kucharczyk. Raz skierował piłkę do siatki, ale na pozycji spalonej był podający mu Adrian Benedyczak i gol został anulowany. Przy drugiej szansie świetnie spisał się z kolei Rafał Strączek, strzegący bramki Stali.

Ostatecznie cenne zwycięstwo zanotowali gospodarze, dla których była to piąta wygrana w sezonie. Stal dzięki tej wygranej ma na swoim koncie 24 punkty i do kolejnej potyczki ligowej podejdzie jako 15. drużyna w tabeli. W kolejnej serii gier team z Mielca na wyjeździe zmierzy się z Lechem Poznań, a Pogoń u siebie zagra z Wartą Poznań.

Komentarze