Stal Mielec pozyskała nowego napastnika

Oskar Zawada w barwach Rakowa Częstochowa
Oskar Zawada w barwach Rakowa Częstochowa Pressfocus

Stal Mielec poinformowała w poniedziałek o podpisaniu kontraktu z Oskarem Zawadą. Napastnik podpisze umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia. To drugie wzmocnienie klubu na tej pozycji w ostatnim czasie.

  • Stal Mielec poszukuje wzmocnień w ofensywie
  • Klub strzela mało goli i dlatego zakontraktował już Dominika Steczyka z Piasta Gliwice
  • Kolejnym transferem do formacji ataku jest Oskar Zawada

Korea Południowa nietrafionym pomysłem

Stal Mielec rozgrywa naprawdę udany sezon w PKO BP Ekstraklasie. Klub z Mielca w zeszłym sezonie niemal do ostatnich kolejek walczył o utrzymanie. Obecnie zajmuje ósmą lokatę i jak na razie może spokojnie myśleć o kolejnym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zarząd zdaje sobie jednak sprawę, że aby rywalizować z innymi klubami, Stal potrzebowała wzmocnień, głównie w sferze ofensywnej.

W poniedziałek klub poinformował o zakontraktowaniu Oskara Zawada. 26-latek, który w przeszłości bronił barw Rakowa Częstochowa, Wisły Płock czy Arki Gdynia wraca do Polski po nieudanej przygodzie w Korei Południowej. Napastnik rozegrał zaledwie 10 spotkań w tej kampanii, w których zanotował jedną asystę. Dość szybko stało się jasne, że przenosiny z Częstochowy do Czedżu nie były dobrym pomysłem.

Wcześniej Stal pozyskała także innego napastnika związanego z Ekstraklasą – Dominika Steczyka z Piasta Gliwice. W duecie z Zawadą nowi podopieczni Adama Majewskiego mają stanowić o sile ofensywnej drużyny. Stal najbliższy mecz rozegra 17 marca przeciwko Rakowowi Częstochowa.

Czytaj też: Legia zainteresowana obrońcą Olympiakosu Pireus

Komentarze