Stal Mielec w PKO Ekstraklasie! Awans po 24 latach

Piłkarze Stali Mielec
Piłkarze Stali Mielec fot. Anna Jajkiewicz/Stalmielec.com

Stal Mielec w przyszłym sezonie zagra w PKO Ekstraklasie! Drużyna prowadzona przez Dariusza Marca, zapewniła sobie awans na kolejkę przed zakończeniem rywalizacji w Fortuna I lidze w sezonie 2019/20.

Czytaj dalej…

W rozegranym w piątek meczu 33. kolejki, Stal Mielec pewnie 3:0 pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. Po tym meczu zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając siedem punktów przewagi nad Wartą Poznań.

Stal Mielec jest drugim zespołem, który zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wcześniej uczyniło to Podbeskidzie Bielsko-Biała.

O trzecie miejsce rywalizacja toczyć się będzie w barażach, w których udział wezmą drużyny z miejsc 3-6. Pewne tego są zespoły Warty Poznań i Radomiaka Radom.

Stal Mielec po 24 latach w Ekstraklasie

Dla Stali Mielec powrót do Ekstraklasy to bez wątpienia wielkie wydarzenie. Po raz ostatni drużyna okazję gry w najwyższej klasie rozgrywkowej miała w sezonie 1995/96, czyli 24 lata temu!

W trakcie swojej dotychczasowej historii, Stal Mielec w ekstraklasie rozegrała 25 sezonów. Dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski (1973, 1976), a raz uplasowała się na drugim miejscu (1975).

Komentarze