Stal Mielec pozyskała reprezentanta Litwy

Piłkarze Stali Mielec
Piłkarze Stali Mielec fot. PressFocus

Stal Mielec poinformowała o pozyskaniu Dominykasa Barauskasa. Reprezentant Litwy związał się z przedstawicielem PKO Ekstraklasy kontraktem na sezon z opcją przedłużania o kolejne 12 miesięcy.

  • Stal Mielec na zasadzie wolnego transferu pozyskała reprezentanta Litwy
  • Nowym obrońcą Biało-niebieskich został Dominykas Barauskas
  • 25-latek podpisał kontrakt do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy

Stal z trzeciem wzmocnieniem

Stal Mielec prawdopodobnie w kolejnej kampanii będzie jedną z tych ekip, która będzie koncentrowała się na walce o ligowy byt. Jednocześnie gra Biało-niebieskich będzie oparta przede wszystkim na solidnej defensywie. Nie mogą zatem dziwić wzmocnienia obrony.

“Reprezentant Litwy będzie nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. 25-letni obrońca podpisał z mieleckim klubem kontrakt w formule 1+1, czyli na najbliższy sezon z opcją przedłużenia na następny” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie StalMielec.com.

Dominykas Barauskas trafił do ekipy Adama Majewskiego na zasadzie wolnego transferu. W ostatniej kampanii bronił barw FK Riteriai. Zajął z tą ekipą na koniec rozgrywek ligi litewskiej szóste miejsce. W tej kampanii zanotował natomiast pięć meczów, notując w nich jedno trafienie.

25-latek ma już także doświadczenie zebrane w reprezentacji Litwy. Jak na razie rozegrał w drużynie narodowej siedem meczów. Debiut zaliczył w 2021 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi mniej więcej 200 tysięcy euro.

Stal przed startem nowej kampanii sfinalizowała już trzy transfery. Wcześniej szeregi mielczan zasili: Mateusz Dudek i Piotr Wlazło.

Czytaj więcej: Filar defensywy Niebieskich żegna się z klubem

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze