Środowe sparingi: Wisła i Raków na remis, porażka Cracovii

Yaw Yeboah
Yaw Yeboah fot. PressFocus

W środę miały miejsce cztery spotkania z udziałem zespołów z PKO Ekstraklasy. W najciekawszym meczu dnia Wisła Kraków zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec. Ciekawie było natomiast w boju z udziałem Cracovii, która musiała uznać wyższość GieKSy Katowice.

Podopieczni Petera Hyballi zremisowali z ekipą z Fortuna 1 Ligi 2:2. Ekipa z Grodu Kraka prowadziła różnicą dwóch goli, ale ostatecznie musiała zadowolić się remisem. Trafienia dla wiślaków zaliczyli Yaw Yeboh oraz Stevan Savic. W związku z tym Białą Gwiazda zaliczyła drugi kompromis z rzędu w spotkaniu kontrolnym.

Nie mniej emocji było z kolei w boju z udziałem dwóch zespołów z polskiej ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa skonfrontował swoje siły z Zagłębiem Lubin. Ekipa spod Jasnej Góry zremisowała również 2:2. Ekipę Marka Papszuna na prowadzenie wyprowadził Damian Szelągowski. Tymczasem bramkę na 2:0 zdobył Patryk Kun. To był sygnał dla rywali, że trzeba odrabiać straty. Trafienie kontaktowe zanotował Jakub Żubrowski. Z kolei gola na 2:2 strzelił Dawid Pakulski. Dlatego Raków zaliczył trzeci z rzędu tego typu remis.

Drugi krakowski klub występujący w PKO Ekstraklasie w postaci Cracovii przegrał z kolei z GieKSą Katowice. Drużynę Rafała Góraka do wygranej poprowadzili Marcin Urynowicz oraz Michał Gałecki. Z kolei autorem jedynego trafienia dla Pasów był Marcos Alvarez. Zatem krakowianie doznali pierwszej w trzecim sparingu.

Wyniki środowych sparingów z udziałem zespołów PKO Ekstraklasy:

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:2 (0:1)
0:1
Yeboah 38′
0:2 Savic 56′
1:2 Misak 71′
2:2 Gregorio 80′ (k.)

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:2 (2:1)
1:0
Szelągowski 7′
2:0 Kun 21′
2:1 Żubrowski 23′
2:2 Pakulski 49′

Cracovia – GieKSa Katowice 1:2 (0:1)
0:1
Urynowicz 21′
1:1 Alvarez 73′
1:2 Gałecki 76′

Komentarze