Środa sądnym dniem dla trenera Jagiellonii

Bogdan Zając
Bogdan Zając fot. Grzegorz Wajda

Jagiellonia Białystok w 2021 roku nie rozpieszcza swoich kibiców. Żółto-czerwoni po rozegraniu 21 meczów ligowych legitymują się 25 punktami. 11 porażek ma już na swoim koncie trener Bogdan Zając. Dlatego wygląda na to, że w środę jego praca w klubie ze Słonecznej dobiegnie końca.

Cierpliwość dobiegła końca

Jagiellonia Białystok w trakcie 21. kolejki PKO Ekstraklasy przegrała 0:1 z Pogonią Szczecin. Taki stan rzeczy sprawił, że posada aktualnego szkoleniowca stała się zagrożona. Decyzja w sprawie przyszłości opiekuna Jagi jest już podjęta i w środę będzie przedstawiona trenerowi Zającowi.

Ciekawe jest natomiast to, że cierpliwość stracili także kibice Jagiellonii, którzy pojawili się na wtorkowym treningu Żółto-czerwonych. Grupa fanatyków Żółto-czerwonych wyraziła swoje niezadowolenie wynikami zespołu, domagając się zmian w sztabie szkoleniowym zespołu. Pojawiały się nawet głosy, że szkoleniowiec Dumy Podlasia miał być upokarzany. Przegląd Sportowy sugerował, że kibice żądali, aby trener zwrócił klubowy dres. Informacje w tej sprawie nie zostały jednak potwierdzone.

Nowe porządki w zespole w przerwie na kadrę

Jagiellonia po wznowieniu rozgrywek po przerwie świąteczno-noworocznej zaliczyła jak na razie tylko jedno zwycięstwo, gdy w pokonanym polu pozostawiła Lechię Gdańsk. W kolejnych sześciu meczach białostoczanie zdołali wywalczyć tylko dwa punkty, a w trzech ostatnich spotkaniach przegrywali, nie zdobywając bramki. W środę ma z kolei dojść do spotkania z udziałem rady nadzorczej klubu z Białegostoku, o czym poinformował dziennikarz Sport.pl Jakub Seweryn.

Jaga w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. Niewykluczone, że już bez trenera Bogdana Zająca na ławce. Raczej nie zapowiada się też, aby nowym opiekunem Żółto-czerwonych został Jacek Magiera, który aktualnie pozostaje bez pracy po rozstaniu z PZPN-em.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze