Adam Buksa
Adam Buksa fot. Grzegorz Wajda

Spokojna wygrana Pogoni w Płocku

W pierwszym spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy, Pogoń Szczecin pewnie 2:0 pokonała na wyjeździe Wisłę Płock.

Pogoń objęła prowadzenie siedem minut przed przerwą. Kilka chwil wcześniej sędzia podyktował rzut karny za faul w polu karnym na Buksie. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Drygas, który trafił w poprzeczkę. Piłka trafiła jednak do Buksy, który popisał się skuteczną dobitką.

Tuż przed przerwą Wisła była blisko doprowadzenia do wyrównania. Po uderzeniu Furmana z rzutu wolnego futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę.

Trzy minuty po przerwie Pogoń podwyższyła na 2:0, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Buksa, który wykorzystał dogranie Steca z prawej strony boiska.

W kolejnych minutach goście spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Ostatecznie wynik 2:0 nie uległ już zmianie.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)