“Specjalnych przygotowań do Ligi Konferencji nie będzie”

Marek Papszun
Marek Papszun Pressfocus

Raków Częstochowa jako wicemistrz Polski, zacznie eliminacje do Ligi Konferencji od drugiej rundy. O starcie w tym rozgrywkach wypowiedział się Marek Papszun.

  • Rok temu Raków dotarł do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji
  • Za kilka miesięcy częstochowianie spróbują osiągnąć jeszcze leszy rezultat
  • Drużyna Marka Papszuna nie będzie się jednak przygotowywać specjalnie pod te rozgrywki

W Częstochowie zamierzają wyciągnąć wnioski

Raków zakończył sezon 2021/2022 z Pucharem Polski, ale bez mistrzostwa, choć te w pewnym momencie wydawało się bardzo prawdopodobne. Częstochowianie po zasłużonych wakacjach będą przygotowywali się do trudów kolejnej kampanii. Drużynę Marka Papszuna czekają między innymi eliminacje do Ligi Konferencji. Wicemistrz Polski podczas szykowania formy nie będzie się skupiał pod te konkretne rozgrywki.

Do eliminacji Ligi Konferencji jakoś specjalnie nie będziemy się przygotowywać. Musimy przygotować się na trudy całego sezonu. Chcemy nadal rozwijać zespół. Duża jego część pamięta poprzednie występy w europejskich pucharach i wie jaki to wysiłek – powiedział Marek Papszun.

Wierzę też, że w miarę szybko dołączą do nas nowi gracze. Trzeba będzie ich jak najszybciej wdrożyć w realia naszej drużyny. Mam nadzieję, że będą potrzebować na to jak najmniej czasu. Specjalnych przygotowań do Ligi Konferencji nie będzie. Musimy po prostu wykorzystać doświadczenia, które zebraliśmy przed rokiem – rzekł opiekun Rakowa.

Chodzi też o sprawy organizacyjne czy logistyczne, takie jak przeloty czy przejazdy na poszczególne mecze. Rok temu skonfrontowaliśmy się z nowym poziomem piłkarskim. Szczególnie było to widać w spotkaniach z Gentem. Mamy teraz świadomość jak podchodzić do meczów z takimi rywalami. Mamy wiedzę na temat wyboru kierunku, w którym chcemy podążać – dodał szkoleniowiec częstochowskiego klubu.

Czytaj także: Górnik ogłosił rozstanie z trzema piłkarzami

Komentarze