Sparingi: Piast wygrywa w Turcji. Lechia, Pogoń i Warta grały w Polsce

Patryk Lipski
Patryk Lipski PressFocus

W piątek rozegrane zostały trzy sparingowe spotkania z udziałem klubów Ekstraklasy. W najciekawszym z nich Piast Gliwice pokonał 2:1 czwartą drużynę ukraińskiej ekstraklasy Zorię Ługańsk. Wygrane na swoje konto zapisały także drużyny Lechii Gdańsk i Warty Poznań.

Dla przebywającego na zgrupowaniu w Turcji zespołu Piasta mecz z Zorią był pierwszym sparingowym pojedynkiem podczas przygotowań do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika zdobywali Tomas Huk i Patryk Lipski. Co ciekawe Zoria kilka dni temu mierzyła się z innym klubem polskiej ektraklasy – Rakowem Częstochowa. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała Lechia Gdańsk, która na własnym stadionie pokonała 3:0 trzecioligowy Sokół Ostróda. Na listę strzelców wpisywali się Flavio Paixao, Kenny Saief i Jakub Arak.

Do ciekawego pojedynku doszło natomiast w Szczecinie, gdzie mierzyły się ze sobą dwa ekstraklasowe zespoły. Pogoń musiała jednak uznać wyższość Warty Poznań, która wygrała 2:0 dzięki trafieniom Gracjana Jarocha i Konrada Handzlika

Lechia Gdańsk – Sokół Ostróda 3:0 (2:0)
1:0 F. Paixao (k.) 9′
2:0 Saief 45′
3:0 Arak 68′

Piast Gliwice – Zoria Ługańsk 2:1 (1:0)
1:0 Huk 6′
2:0 Lipski 57′
2:1 Jurczenko (k.) 85′

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 0:2 (0:0, 0:1)
0:1 Jaroch 63′
0:2 Handzlik 98

Grano 45+30+30 minut

Komentarze