Lotto Ekstraklasa

Sosnowiec lepszy od Arki

Gracze z Sosnowca wygrali u siebie z Arką 3:2. Tym samym gospodarze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w kwestii zachowania ligowego bytu – w tym momencie beniaminek ma 15 punktów i pięć oczek straty do 14. lokaty.

Co działo się w tej potyczce? Piłkarze gości mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie, ale Polczak w porę interweniował po strzale Banaszewskiego.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do dziewiątej minuty. Wtedy to Jankowski strącił piłkę do Zbozienia, który zdołał pokonać golkipera beniaminka.

W 34. minucie mogło być 1:1. Możdżeń uderzył z rzutu wolnego, lecz trafił tylko w słupek.

Gospodarze dopięli swego kilka minut potem, kiedy to na listę strzelców wpisał się Udovicić.

Gdynianie odzyskali prowadzenie w doliczonym czasie gry. Swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Zbozień, który tym razem spokojnie wykorzystał rzut karny.

W 53. minucie szczęście nie było po stronie gospodarzy, ponieważ Sanogo trafił tylko w słupek.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 60. minucie. Beniaminek wyprowadził składną kontrę, którą zakończył Pawłowski.

W 72. minucie Zagłębie mogło objąć prowadzenie, ale bramkarz Arki poradził sobie z uderzeniem Polczaka.

W 82. minucie gospodarze zmarnowali kapitalną sytuację, ponieważ rzutu karnego nie wykorzystał Sanogo.

Kilka minut potem beniaminek zdołał jednak zdobyć trzeciego gola. Po raz kolejny przypomniał o sobie Pawłowski, który popisał się bardzo dobrym uderzeniem z dystansu.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Sosnowiec – Arka 3:2 (1:2)

0:1 Zbozień 8′
1:1 Udovicić 38′
1:2 Zbozień 45+1′ (k.)
2:2 Pawłowski 61′
3:2 Pawłowski 85′