Sobota wrócił do Śląska!

Waldemar Sobota
Waldemar Sobota fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Po siedmiu latach przerwy, Waldemar Sobota ponownie zagra w barwach Śląska Wrocław. W piątek sfinalizowany został powrót doświadczonego pomocnika do drużyny ze stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj dalej…

33-letni zawodnik, który cztery ostatnie lata spędził na boiskach drugiej Bundesligi, podpisał ze Śląskiem dwuletnia umowę z opcją przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy.

– Towarzyszą mi wielkie emocje i nie mogę doczekać się, kiedy ponownie wybiegnę na boisko w koszulce Śląska. Mam duży sentyment do tego klubu i przez ostatnie siedem lat starałem się śledzić wszystkie doniesienia na temat WKS-u. Chcę jednak podkreślić, że jestem tu dlatego, bo znów chciałbym osiągać z tą drużyną sukcesy – powiedział Sobota, tuż po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem.

Zadowoleni ze sfinalizowania rozmów nie kryje także dyrektor sportowy wrocławskiego klubu Dariusz Sztylka. – Nasze wspólne rozmowy na temat powrotu Waldka do Wrocławia trwały już od dłuższego czasu. Jesteśmy szczęśliwi, że osiągnęliśmy porozumienie i zawodnik tak wysokiej klasy wzmocni nasz zespół. Doświadczenie Waldka z pewnością będzie bardzo cenne, zarówno na boisku, jak i poza nim, a jego wszechstronność pozwala mu z powodzeniem występować na kilku pozycjach, w tym również w środku pola – powiedział Sztylka, cytowany przez klub.

120 meczów Soboty dla Śląska

Urodzony w Ozimku piłkarz to postać doskonale znana wszystkim kibicom wrocławskiego klubu. W Śląsku występował w latach 2010-13, stając się jedną z ikon największych jego sukcesów. Zdobył komplet medali mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy – złoty – w 2012 roku oraz sięgnął po krajowy Superpuchar. Jego widowiskowa gra i efektowne akcje sprawiły, że stał się jednym z ulubieńców kibiców Wojskowych. Do legendy przeszedł doskonały w jego wykonaniu dwumecz z Club Brugge w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Sobota grał kapitalnie, strzelił dwa gole i poprowadził Śląsk do awansu. W sumie dla Trójkolorowych rozegrał 120 meczów, zdobywając 19 bramek.

Siedem lat za granicą

W latach 2013-15 Sobota reprezentował Club Brugge, z którym zdobył Puchar Belgii i występował w Lidze Europy. Następnie przez pięć lat był zawodnikiem niemieckiego FC Sankt Pauli. Na poziomie 2. Bundesligi i w Pucharze Niemiec zaliczył w sumie 148 spotkań, okraszonych 15 golami. W niektórych meczach występował nawet z opaską kapitańską. Po wygaśnięciu umowy z niemieckim klubem, podpisał kontrakt z WKS-em.

Jeszcze jako piłkarz Trójkolorowych Sobota trafił do reprezentacji Polski, w której zagrał łącznie 18 razy. Na swoim koncie ma m.in. występ w zwycięskim meczu z Niemcami w 2014 roku na Stadionie Narodowym.

Komentarze