Szybka decyzja. Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Wisły Kraków

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. PressFocus

Wisła Kraków ogłosiła, że Jerzego Brzęczka na stanowisku trenera zastąpi Radosław Sobolewski, czyli dotychczas jeden z członków sztabu szkoleniowego. Podpisał on kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia w przypadku awansu do Ekstraklasy.

  • W poniedziałek Jerzy Brzęczek zrezygnował z dalszego prowadzenia Wisły Kraków
  • Tego samego dnia na jego stanowisko został powołany Radosław Sobolewski
  • Będzie to dla niego druga samodzielna praca w roli pierwszego trenera. Wcześniej opiekował się Wisłą Płock

Wisła stawia na swojego człowieka

Postawa Wisły Kraków w ostatnich tygodniach budziła niepokój. Po obiecującym początku sezonu nastąpił poważny spadek formy, który przełożył się na cztery porażki w czterech kolejnych ligowych meczach. Czarę goryczy przelała piątkowa przegra z Chojniczanką Chojnice. Kibice domagali się zwolnienia Jerzego Brzęczka, lecz przez cały weekend nie został wystosowany żaden komunikat. W poniedziałek krakowski klub poinformował o dymisji byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

“Biała Gwiazda” poinformowała, że poniedziałkowy trening poprowadzi Radosław Sobolewski, czyli dotychczasowy członek sztabu szkoleniowego. W tym samym czasie trwały rozważania na temat nowego szkoleniowca. Ostatecznie postawiono właśnie na Sobolewskiego, który podpisał kontrakt do końca sezonu. Istnieje również opcja przedłużenia go w przypadku awansu do Ekstraklasy.

Tym działaniem Wisła Kraków pokazała, że stawia na swojego człowieka. W przeszłości Sobolewski występował w niej jako zawodnik, a później przez wiele lat był członkiem sztabu. W 2019 roku podjął się samodzielnej pracy w roli trenera Wisły Płock, a na początku 2022 roku wrócił do klubu jako asystent Jerzego Brzęczka.

Jako tymczasowy trener Sobolewski poprowadził Wisłę w dwóch spotkaniach w 2017 roku. Udało mu się wygrać z Cracovią w derbach aż 4-1.

Zobacz również: Oficjalnie. Jerzy Brzęczek rozstał się z Wisłą Kraków

Komentarze