Sobolewski podjął decyzję ws. swojej przyszłości

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. Grzegorz Wajda

Radosław Sobolewski w sezonie 2021/2022 nie będzie już trenerem Wisły Płock. 44-latek ogłosił swój plan na przyszłość na konferencji prasowej przed spotkaniem z Pogonią Szczecin. Przypomnijmy, że stery w klubie ze stadion im. Kazimierza Górskiego objął latem 2019 roku.

Koniec pewnego etapu

Radosław Sobolewski trafił do płockiej ekipy w sierpniu 2019 roku. Wcześniej pracował w Wiśle Kraków. Wisłę Płock prowadził jak na razie w 61 meczach, w których zaliczył 22 zwycięstwa, 15 remisów i 24 porażki. Po raz ostatni z placu gry na tarczy jego zespół schodził w trakcie minionego weekendu, gdy musiał uznać wyższość Piasta Gliwice. Niebiesko-czerwoni wygrali 1:0.

Tymczasem dzisiaj opiekun Nafciarzy zakomunikował, że po zakończeniu rozstaje z ekipą z Płock. – Ja już podjąłem decyzję. Z końcem tego sezonu odchodzę z Wisły Płock – rzekł Sobolewski cytowany przez Wisla-plock.pl.

Celem przełamanie w spotkaniu z Pogonią

Godne uwagi jest to, że w ostatnim czasie Nafciarze nie radzą sobie za dobrze. Wisła pozostaje bez zwycięstwa od siedmiu meczów. Celem tej ekipy jest przełamanie się w boju z Pogonią Szczecin.

– Musimy zagrać po prostu odważniej, zaatakować większą liczbą zawodników, posyłać częściej piłkę w pole karne przeciwnika i zagrażać jego bramce. Wiadomo, mierzymy się z zespołem, którego bilans jest naprawdę imponujący, jeżeli chodzi o bramki stracone. Ta defensywa naprawdę wygląda solidnie. Bronią bardzo mocno, bardzo agresywnie, natomiast poszukamy swoich szans w ataku, zwłaszcza bocznymi sektorami. Tak jak powiedziałem, musimy zagrać zdecydowanie odważniej niż w poprzednich meczach, jeżeli chodzi właśnie o atakowanie – mówił w kontekście potyczki z Portowcami szkoleniowiec płocczan.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze