Sobolewski odchodzi z Wisły już teraz. Kolejny trener zwolniony

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. Grzegorz Wajda

Podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin Radosław Sobolewski po raz ostatni poprowadził drużynę Wisły Płock. Wraz z dotychczasowym trenerem w poniedziałki obowiązki przestał pełnić również jeden z jego asystentów – Mariusz Kondak.

Trener Sobolewski swoją pierwszą samodzielną pracę szkoleniową rozpoczął w Wiśle Płock 6 sierpnia 2019 roku. Od tamtej pory pod jego batutą drużyna rozegrała 62 spotkania o stawkę, z czego 58 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Ligowy bilans Nafciarzy za ten okres to: 20 zwycięstw, 15 remisów i 23 porażki (bramki 70:84). 

Mimo ostatnich niepowodzeń i serii 8 spotkań bez zwycięstwa, w niedalekiej przeszłości Wiśle pod wodzą Sobolewskiego udało się wyśrubować najlepszą w historii serię zwycięstw w ekstraklasie (6 z rzędu) i po 13. kolejce sezonu 2019/20 po raz pierwszy zostać liderem tabeli. Za postawę drużyny we wrześniu i październiku 2019 Radosław Sobolewski był wybierany trenerem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie.

Wisła poinformowała również, że poniedziałkowy trening pierwszego zespołu poprowadzi duet Łukasz Nadolski – Sławomir Nazaruk. Wkrótce ogłoszone zostanie także nazwisko nowego szkoleniowca Wisły Płock.

Komentarze