Poważne zmiany w Wieczystej Kraków, na horyzoncie nowy trener

Franciszek Smuda
Franciszek Smuda fot. PressFocus

W poniedziałek doszło do zaskakujących doniesień medialnych. Przeciętnie radząca sobie na początku sezonu Wieczysta Kraków może pożegnać się z trenerem Franciszkiem Smudą. Jego miejsce miałby zająć Maciej Musiał, czyli obecny opiekun Garbarni Kraków.

  • W pięciu ligowych kolejkach Wieczysta Kraków zgromadziła osiem punktów, co plasuje ją dopiero na ósmym miejscu w tabeli
  • Z tego powodu zwolniony ma zostać szkoleniowiec Franciszek Smuda
  • Jego miejsca na ławce trenerskiej miałby z kolei zająć Maciej Musiał, czyli aktualny opiekun Garbarni Kraków

Duże zmiany w Wieczystej

Co prawda, Wieczysta Kraków dopiero co awansowała na poziom trzecioligowy, ale już jest faworytem do jego wygrania. O wysokich ambicjach klubu świadczą między innymi transfery Błażeja Augustyna czy Michała Maka, a wcześniej także Macieja Jankowskiego, czyli zawodnik ogranych w Ekstraklasie.

Początek sezonu nie jest natomiast taki, jakiego w Krakowie się spodziewano. Wieczysta napotyka trudności, o których do tej pory nie było mowy. Po pięciu ligowych ma na swoim koncie osiem punktów, przez co zajmuje dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli. Dyspozycja zespołu jest niepokojąca, zatem władze szybko przystępują do działania.

Według nieoficjalnych doniesień z posadą trenera pożegnał się już Franciszek Smuda, który swoją rolę w klubie pełnił od lipca 2021 roku. Wraz z nim Wieczysta wywalczyła awans do trzeciej ligi, jednak w przypadku takiego projektu, nie ma mowy o sentymentach.

Jest już nawet nakreślony następca Smudy, a według doniesień – nawet wybrany. Ma nim zostać Maciej Musiał, który aktualnie pracuje z drugoligową Garbarnią Kraków. Obecnie czekamy na oficjalnie potwierdzenie zwolnienia byłego selekcjonera polskiej kadry, a także wyboru jego następcy.

Zobacz również: Niewypał transferowy odszedł z Legii Warszawa

Komentarze