Lechia z komunikatem ws. stanu zdrowia Dusana Kuciaka

Dusan Kuciak
Dusan Kuciak Pressfocus

Z powodu kontuzji Dusan Kuciak opuścił ostatni mecz ligowy przeciwko Widzewowi Łódź. Klub przekazał najnowszy komunikat ws. stanu zdrowia doświadczonego Słowaka. Jego przerwa w grze niestety potrwa nieco dłużej.

  • Słowak nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie 3. kolejki Ekstraklasy z powodu urazu ręki
  • Zdaniem klubowych lekarzy przerwa w grze bramkarza może wynieść nawet 6 tygodni
  • Pod nieobecność 37-latka w bramce zastępować go będzie Michał Buchalik

Kiepskie wieści dla Tomasza Kaczmarka

Dusana Kuciaka zabrakło w kadrze na mecz z Widzewem Łódź z powodu kontuzji ręki. Udane zastąpił go wówczas Michał Buchalik, który w doliczonym czasie gry swoją znakomitą interwencją uchronił Lechię Gdańsk od straty trzeciej bramki, a co za tym idzie punktów. Biało-zieloni wygrali w Łodzi 3:2. 

W poniedziałek Lechia przekazała oficjalny komunikat ws. stanu zdrowia Słowaka. Niestety jego przerwa w grze potrwa nieco dłużej. Klubowi lekarze mówią nawet o sześciu tygodniach. 

Sprawdź:

– Na ten moment nie jesteśmy w stanie określić, ile potrwa przerwa Dušana. To mogą być dwa tygodnie, cztery tygodnie, a nawet sześć tygodni. Wszystko jest możliwe, bo to jest kontuzja ręki. Mam nadzieję, że w ciągu trzech-czterech tygodni Dušan do nas wróci, ale najważniejsze jest, aby to pęknięcie się dobrze zagoiło – potwierdził trener gdańskiej drużyny, Tomasz Kaczmarek. 

Dla 37-latka jest to już siódmy z rzędu sezon w barwach Lechii. W ubiegłej kampanii rozegrał on w 27 spotkaniach. W dziewięciu z nich zachował czyste konto.

Zobacz również: Ceesay zamienił Lechię na Malmoe

Komentarze