Słowacki obrońca na dłużej w Piaście

Jakub Holubek
Jakub Holubek fot. PressFocus

Piast Gliwice poinformował, że Jakub Holubek będzie zawodnikiem śląskiej ekipy także w kolejnej kampanii. Słowak rozegrał określoną liczbę minut w szeregach Piastunek, co poskutkowało tym, że jego kontrakt został automatycznie przedłużony.

Słowak na dłużej w Piaście

Piast Gliwice pozyskał Holubka latem 2019 roku. Zawodnik wzmocnił wówczas defensywę Niebiesko-czerwonych. Podpisał wówczas z gliwicką ekipą umowę do końca czerwca 2021 roku. Tymczasem dzisiaj światło dzienna ujrzała wiadomość, że 30-latek pozostanie w Piaście na kolejną kampanię. Zatem nowy kontrakt obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.

– Obecny sezon jest dla Jakuba dużo lepszy od poprzedniego. Jest jednym z podstawowych zawodników w naszym zespole, prezentuje się bardzo dobrze, a do tego notuje liczby – mówił dyrektor sportowy Piasta Gliwice Bogdan Wilk cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Celem miejsce w kadrze na Euro

– Jego regularna gra może pomóc mu w wywalczeniu sobie miejsca w reprezentacji na zbliżające się mistrzostwa Europy, a to na pewno byłoby wielkim wyróżnieniem. Cieszymy się, że Kuba zostanie z nami na dłużej i będzie reprezentował niebiesko-czerwone barwy w kolejnym sezonie – kontynuował działacz gliwickiej ekipy.

W trakcie trwającego sezonu słowacki piłkarz zaliczył 20 występów. Zaliczył w nich trzy asysty. Rynkowa wartość Holubka szacowana jest na 300 tysięcy euro. Pięciokrotny reprezentant Słowacji trafił do Piasta z Zyliny. Wcześniej bronił natomiast barw Trencinu. W drużynie narodowej po raz ostatni zagrał w październiku minionego roku w przegranym 0:1 starciu ze Szkocją. Zaliczył wówczas całe zawody.

Komentarze