Śląsk zatrzymany na Łazienkowskiej

Radosław Majecki
Radosław Majecki fot. Grzegorz Wajda

W meczu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa na swoim stadionie bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem Wrocław. Tym samym ekipa z Dolnego Śląska po dwóch z rzędu zwycięstwach ligowych została zatrzymana w stolicy Polski.

Czytaj dalej…

Stołeczna drużyna w środku tygodnia uratowała honor polskich drużyn w europejskich pucharach. Legia jest już jedynym polskim zespołem, który bierze udział w rozgrywkach europejskich. W boju przeciwko wrocławianom Wojskowi mieli zamiar wygrać drugi mecz z rzędu w polskiej ekstraklasie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji nie było dane zobaczyć kibicom żadnego gola. Chociaż trzeba zaznaczyć, że bliscy tego byli gospodarze. Pierwszy groźna akcja meczu miała miejsce w 16. minucie, gdy bliski zdobycia bramki był Piotr Celeban, ale ostatecznie ubiegł go Artur Jędrzejczyk, ratując swój team przed stratą bramki.

Odpowiedź wicemistrzów Polski miała miejsce w 21. minucie. Tym razem piłkę do siatki starał się skierować Jarosław Niezgoda, ale na jego przeszkodzie stanął Matus Putnocky. Jeden z legionistów próbował jeszcze pokonać bramkarza WKS-u po dobitce, ale bez efektu.

Po zmianie stron scenariusz spotkania był podobny do tego, co miało miejsce w pierwszej połowie. Warunki gry dyktowali podopieczni Aleksandara Vukovicia, ale nie miało to wpływu na wynik meczu. Ostatecznie bój na stadionie przy Łazienkowskiej zakończył się bezbramkowym remisem.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 0:0

Żółte kartki:
Legia: Andre Martins 75′
Śląsk: Mączyński 58′

Legia (4-5-1): Majecki – Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Stolarski, Novikovas, Martins, Gwilia (77′ Nagy), Antolić, Luquinhas (83′ Kante), Niezgoda (72′ Kulenović)

Śląsk (4-2-3-1): Putnocky – Broź, Golla, Celeban, Stiglec, Mączyński, Chrapek (61′ Łabojko), Musonda, Pich, Płacheta (84′ Łyszczarz), Exposito (72′ Cholewiak).

Sędzia główny: Paweł Gil (Lublin)

Komentarze