Śląsk zatrzymał jednego ze swoich liderów

Robert Pich
Robert Pich fot. Śląsk Wrocław

Robert Pich zdecydował się na związanie swojej najbliższej przyszłości ze Śląskiem Wrocław. Słowacki pomocnik podpisał we wtorek nowy kontrakt z klubem. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

31-letni obecnie zawodnik do Śląska trafił w 2013 roku z MSK Żilina. W międzyczasie został wytransferowany do niemieckiego FC Kaiserslautern, z którego jednak później był wypożyczony do wrocławskiego klubu. Do klubu z Dolnego Śląska ostatecznie wrócił w styczniu 2017 roku.

Doświadczony Słowak w barwach Śląska wystąpił do tej pory w 191 spotkaniach Ekstraklasy, zdobywając w nich 39 bramek i dokładając do tego 35 asyst. W ostatnim sezonie również był jednym z kluczowych zawodników drużyny, rozgrywając 36 meczów w lidze i strzelając w nich siedem goli.

Pich: Bardzo dobrze czujemy się z rodziną we Wrocławiu

Sam piłkarz nie kryje zadowolenia z przedłużenia współpracy ze Śląskiem i ma nadzieję, że drużyna w nadchodzącym sezonie potwierdzi dobrą formę z ostatnich rozgrywek, które zakończyła na piątym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

– W żadnym innym klubie nie grałem dotąd tak długo jak w Śląsku Wrocław. Ja i moja rodzina czujemy się we Wrocławiu bardzo dobrze i cieszę się, że zostaniemy tu na dłużej. Sezon 2019/20 był w naszym wykonaniu zdecydowanie lepszy od poprzednich, ale głęboko wierzę, że to dopiero przedsmak tego, na co nas stać i w nadchodzących rozgrywkach damy kibicom jeszcze więcej radości – podkreśla Robert.

Zmiany kadrowe w Śląsku

W sezonie 2020/21 w zespole Śląska nie zobaczymy kilku zawodników, którzy w ostatnim czasie mieli okazję reprezentować barwy klubu. Z drużyną pożegnali się między innymi Łukasz Broź, Michał Chrapek, Kamil Dankowski i Przemysław Płacheta, który odszedł do angielskiego Norwich City.

W ich miejsce władze wrocławskiego klubu sprowadziły do tej pory Waldemara Sobotę, Mateusza Praszelika, Rafała Makowskiego i Patryka Janasika.

Komentarze