Śląsk zagra z Benfiką i PSV

Stadion Miejski we Wrocławiu
Stadion Miejski we Wrocławiu fot. Adam Jastrzębowski / Foto Olimpik

Śląsk Wrocław w dniach 21-22 lipca zagra w turnieju Wrocław Polish Masters, w którym udział wezmą także Benfica Lizbona, PSV Eindhoven i Velez Sarsfield.

Czytaj dalej…

Pierwsza edycja towarzyskiego turnieju odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, trzy tygodnie po zakończeniu Euro 2012. Wszystkie drużyny zobowiązały się do wystawienia najsilniejszych składów.

Informację o turnieju przekazano na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej z udziałem wiceprezesa spółki Wrocław 2012 Roberta Pietryszyna, prezesa Śląska Wrocław Piotra Waśniewskiego, piłkarza “zielono-biało-czerwonych” Sebastiana Mili oraz Tomasza Rachwała z firmy Polish Sport Promotion. Poprowadził ją Dariusz Szpakowski. Ponadto w trakcie konferencji połączono się z przebywającym w Eindhoven piłkarzem PSV, reprezentantem Polski – Przemysławem Tytoniem.

– Mamy zapewnienia, że wszystkie drużyny zagrają w swoich najmocniejszych składach. Benfica, PSV i Velez to drużyny mocne, wielkie nazwiska, uznane marki. Pierwszych dwóch nie trzeba przedstawiać, Argentyńczycy, mimo że może nie tak znani jak Boca Juniors, zostali mistrzami kraju w 2011 i 2009 roku – powiedział Tomasz Rachwał.

– Jest fajna obsada, mecze będą rozgrywane na arenie Euro, wszyscy przyjadą w najmocniejszych składach, więc na pewno czeka nas ciekawy turniej – dodał Przemysław Tytoń.

– Pamiętam, kiedy przychodziłem do Śląska. Na stadionie przy ulicy Oporowskiej szatnie wyglądały, jak wyglądały. Dziś jesteśmy na pięknym stadionie. Gramy o mistrzostwo Polski, a niebawem zostanie zorganizowany niesamowity turniej. Znam rywali, bo sam grałem przeciwko nim, więc wiem, co będzie nas czekało – zapowiedział z kolei Sebastian Mila.

Turniej potrwa dwa dni – 21 i 22 lipca. Wcześniej, w piątek 20 lipca, odbędzie się losowanie par półfinałowych. W każdy dzień odbędą się po dwa mecze (w sobotę półfinały, w niedzielę mecz o trzecie miejsce i finał). – To przejrzysta i prosta formuła, sprawdzona m.in. w turniejach Emirates Cup czy Audi Cup – stwierdził Rachwał. – Mecze sobotnie rozpoczną się około 15, niedzielne około 13 – dodał.

Bilety na turniej będzie można nabyć w cenach (na cały dzień turniejowy) 69, 89, 125 i 500 złotych. Osoby, które zdecydują się na dwudniowe wejściówki, zapłacą mniej. Po 9 maja zakup kart wstępu możliwy będzie za pośrednictwem wszystkich zajmujących się dystrybucją biletów polskich portali.

z Wrocławia – Przemysław Mamczak

Komentarze