Śląsk wygrywa w Łodzi

Przemysław Płacheta
Przemysław Płacheta fot. Śląsk Wrocław

W pierwszym meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Łódzki KS i objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla gości z Wrocławia, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Płachety z lewej strony pola karnego, piłkę do bramki swojego zespołu skierował interweniujący Jan Sobociński.

W pierwszej połowie zespół Śląska powinien podwyższyć na 2:0. W 37. minucie, po fatalnym błędzie defensywy ŁKS-u, stuprocentową okazję miał Esposito, ale z ośmiu metrów uderzył obok słupka. Ostatecznie wynik przed przerwą nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Śląsk kontrolował wydarzenia na boisku. Gospodarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala nie potrafili wypracować sobie sytuacji, po której mogliby zdobyć wyrónującego gola.

Łódzki KS – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

0:1 Sobociński (sam.) 13′