Śląsk Wrocław w poszukiwaniu nowego trenera?

Vitezslav Lavicka
Vitezslav Lavicka fot. PressFocus

Według doniesień Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl sternicy Śląska Wrocław sondowali temat ewentualnego zatrudnienia Macieja Stolarczyka. Były trener Wisły Kraków aktualnie jest pracownikiem Polskiego Związku Piłki Nożna, odpowiadając za reprezentację Polski U-21.

W poniedziałkowy wieczór enigmatyczny wpis na łamach jednego z portali społecznościowych opublikował prezes PZPN Zbigniew Boniek, dając do zrozumienia, że trenerzy pracujący dla PZPN-u nie myślą o zmianie miejsca pracy. To wywołało lawinę różnych spekulacji.

“Panowie Prezesi, trenerzy w PZPN naprawdę nie czekają na wasze telefony i oferty pracy… jest im tutaj bardzo dobrze. Szkoda czasu” – napisał sternik polskiej centrali na łamach Twittera.

Głównymi klubami, które w ostatnim czasie mogły interesować się zatrudnieniem nowego trenera w powszechnej opinii, mogły być: Lech Poznań, Zagłębie Lubin, czy Cracovia. Wymienił je w swoim materiale Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Wygląda jednak na to, że żadna z wymienionych ekip nie kontaktowała się z PZPN-em w sprawie rozeznania się na temat zatrudnienia jednego z trenerów. Ruch w tym kierunku mieli z kolei wykonać działacze Śląska Wrocław. Tym samym Wojskowi mogli rozważać zatrudnienie Macieja Stolarczyka w miejsce Vitezslava Lavicki.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek co prawda przekonywał, że żaden z trenerów, pracując dla PZPN-u nie myśli o zmianie. Pamiętać jednak należy, że Czesław Michniewicz kilka miesięcy temu jednak podjął decyzję o objęciu sterów nad Legią Warszawa. Mimo że miał ważną umowę z Polską Federacją Piłkarską.

W kontekście Śląska Wrocław dodajmy, że to aktualnie piąty zespół w tabeli PKO Ekstraklasy. Do trzeciego Rakowa Częstochowa traci zaledwie trzy oczka. WKS w tym roku nie wygrał żadnego mecz, co mogło wywołać niepokój u sterników ekipy z Dolnego Śląska.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze