Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Śląsk Wrocław przegrywa w Gliwicach

Piast Gliwice okazał się przeciwnikiem zbyt mocnym dla Śląska Wrocław i w piątkowy wieczór pokonał przyjezdnych w stosunku 2:0. Pierwszego gola udało się zdobyć gospodarzom już w 4. minucie meczu, a wynik podwyższono po zmianie stron. Dzięki temu zwycięstwu Piast wskoczył na trzecie miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Mecz zaczął się świetnie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już po niespełna czterech minutach gry. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Parzyszek, który świetnie zachował się w polu karnym gości i z okolicy jedenastego metra wpakował futbolówkę do siatki.

Piast mógł zdobyć gola na 2:0 jeszcze w trakcie pierwszej części gry. Ponownie na listę strzelców mógł wpisać się Piotr Parzyszek, ale tym razem jego strzał głową był minimalnie niecelny i piłka powędrowała tuż obok prawego słupka.

Gospodarze podwyższyli wynik, ale już po zmianie stron. W 55. minucie szczęściarzem został Joel Valencia, który wykorzystał pasywną grę Śląska i przedzierając się z łatwością przez ich defensywą z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry swój pierwszy, celny strzał mieli Wrocławianie. Z dystansu uderzył Mateusz Radecki, a bramkarz gospodarzy w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Na tym jednak mecz się zakończył.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

1:0 Parzyszek 4′
2:0 Valencia 55′

Piast – Dziczek 60′

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Sedlar, Czerwiński, Pietrowski (Mak 84′) – Felix, Dziczek, Hateley, Konczkowski – Valencia (Papadopulos 89′) Castillo, Parzyszek (Jodłowiec 75′)

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Trasovs, Golla, Cholewiak – Mączyński, Labojko (Chrapek 53′) – Mosunda (Ahmadzadeh 75′), Radecki, Pich (Gąska 56′) – Robak