Śląsk w przebudowie. “Ta runda jest przejściowa”

Ivan Djurdjevic
Ivan Djurdjevic PressFocus

2022 roku Śląsk zakończył na jedenastym miejscu w tabeli Ekstraklasy. Progres w swojej drużynie widzi trener Ivan Djurdjevic.

  • Śląsk wywalczył bezbramkowy remis z Legią
  • Było to ostatnie spotkanie wrocławian w tym roku
  • Ivan Djurdjevic widzi, że jego zespół rośnie, ale wciąż trzeba się rozwijać

Śląsk wciąż ma wiele do zrobienia

Ostatnim ligowym meczem dla Śląska w 2022 roku, było domowe starcie z Legią Warszawa. Wrocławianie zremisowali 0:0, dzięki czemu w tabeli zajmują jedenaste miejsce. Na swoim koncie zgromadzili 21 punktów. Ivan Djurdjevic i spółka nie musi się zatem martwić mocno o utrzymanie. Są też małe szanse, że drużyna włączy się do walki o europejskie puchary. Serbski szkoleniowiec podkreślił, że ta runda była przejściowa.

Erik Exposito ma za sobą trudne chwile. Pamiętajmy, że już praktycznie opuścił Śląsk, ale koniec końców powrócił. Hiszpan daje z siebie wszystko i ciężko pracuje nad swoją regularnością. To niezwykle istotny punkt wyjściowej jedenastki i choć ta runda jest przejściowa, to doceniamy jego wkład w naszą grę – powiedział pracujący od tego w Śląsku trener. Podkreślił on, że początki we Wrocławiu wcale nie były łatwe.

Zaczynałem, gdy Śląsk Wrocław przeżywał trudny moment. To ma duży wpływ na to, co się dzieje obecnie. To nie był najłatwiejszy okres, lecz wraz z upływającym czasem widać pewne zmiany na dobre – rzekł opiekun Śląska.

Każdy dostał swoją szansę podczas tej rundy, poznaliśmy zawodników, dbaliśmy o nich i wiemy na co ich stać. Teraz przed nami sporo pracy, rozmów, by zespół był jeszcze mocniejszy. Liczę, że podczas rundy wiosennej będzie trochę lepiej. Trwa proces, ale co najważniejsze – widzimy postępy – zaznaczył Ivan Djurdjevic.

Czytaj także: Legia zwiększa dystans do Rakowa, premierowy triumf Vukovicia – podsumowanie 17. kolejki

Komentarze