Śląsk vs Górnik. Zapowiedź, typy, kursy

Igor Angulo
Igor Angulo fot. ASInfo

W jednym z dwóch ostatnich meczów w ramach 32. kolejki Lotto Ekstraklasy wrocławski Śląsk przed własną publicznością zmierzy się z Górnikiem Zabrze. W naszej zapowiedzi znajdziecie między innymi nasze typy, przewidywania i kursy oferowane przez bukmacherów.

Czytaj dalej…

Obie ekipy cały czas bronią się przed spadkiem. Może i sytuacja obu ekip nie jest już tak zaogniona, jak jeszcze kilka tygodni temu, ale w przypadku straty punktów w najbliższych meczach ligowych, spadek może zajrzeć zawodnikom obu drużyn w oczy. Tym samym czwartkowa konfrontacja będzie istotna dla losów rywalizacji w grupie spadkowej.

Śląsk – Górnik, historia

W siedmiu ostatnich starciach z udziałem obu teamów trzy razy górą byli zabrzanie, a w czterech potyczkach miał miejsce remis. Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą stosunkowo niedawno, bo 13 kwietnia. Lepiej to starcie wspominają Górnicy, którzy wygrali 1:0 po trafieniu Jesusa Jimeneza.

Śląsk – Górnik, ostatnie wyniki

Wrocławianie w ostatnim czasie nie rozpieszczają swoich kibiców, będąc ekipą bez wygranej od czterech spotkań. W trzech ostatnich bojach ligowych Śląsk za każdym razem przegrywał. Ostatnio panaceum na drużynę z Dolnego Śląska znalazła kielecka Korona, wygrywając 2:0.

Tymczasem team Marcina Brosza może pochwalić się dwoma zwycięstwami z rzędu. Oprócz wygranej nad wrocławianami drużyna z Górnego Śląska w pokonanym polu pozostawiło również Arkę Gdynia, wygrywając również 1:0. Trzy punkty spadkobiercom 14-krotnych mistrzów Polski zapewnił Kamil Zapolnik.

Śląsk – Górnik, sytuacja kadrowa

Obie ekipy przystąpią do swojej potyczki osłabione. W ekipie z Wrocławia nie będą mogli wystąpić Mateusz Radecki i Michał Chrapek. Tymczasem w szeregach zabrzan zabraknie Michała Koja.

Śląsk – Górnik, kursy

Śląsk – Górnik, 1×2 kursy
STS Fortuna Totolotek Lvbet forBET Etoto PZBuk Najlepszy kurs
Wygrana Śląska 2,25 2,25 2,20 2,25 2,21 2,25 2,20 Sprawdź ofertę Etoto
Remis 3,30 3,30 3,30 3,35 3,35 3,40 3,30 Sprawdź ofertę Etoto
Wygrana Górnika 3,28 3,35 3,40 3,35 3,45 3,45 3,40 Sprawdź ofertę forBET
Kursy aktualne na 24.04.2019 23:25

W opinii polskich, legalnych bukmacherów, faworytem czwartkowej potyczki na obiekcie we Wrocławiu są gospodarze – kursy na zwycięstwo wrocławian oscylują wokół wartości 2,21.

Śląsk – Górnik, typy i przewidywania

Naszym zdaniem szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylą zabrzanie, którzy w delegacji nie przegrali od czterech meczów. Nasz typ: 0:1.

Śląsk – Górnik, oferta bukmacherów

Polscy bukmacherzy przygotowali na to spotkanie bogatą ofertę zakładów. Znajdziecie w nich nie tylko tradycyjne zakłady na rozstrzygnięcie danego spotkania, ale również możecie wytypować strzelców bramek.

Oferta STS na mecz Śląsk – Górnik >>

Oferta Totolotka na mecz Śląsk – Górnik >>

Oferta Lvbet na mecz Śląsk – Górnik >>

Oferta Fortuny na mecz Śląsk – Górnik >>

Oferta ForBet na mecz Śląsk – Górnik >>

Oferta eToto na mecz Śląsk – Górnik >>

Oferta PZBuk na mecz Śląsk – Górnik >>

Śląsk – Górnik, przewidywane składy

Śląsk: Słowik – Dankowski, Golla, Tarasovs, Hołownia, Mączyński, Łabojko, Musonda, Gaska, Ahmadzadeh, Robak

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Dani Suarez, Gryszkiewicz, Gvilia, Matras, Zapolnik, Żurkowski, Jesus Jimenez, Angulo.

Śląsk – Górnik, transmisja meczu

Czwartkowe starcie Śląsk – Górnik będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu 1. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 20:25. W internecie spotkanie będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem platformy Ipla i na Eurosport Player.

Komentarze