Śląsk triumfuje w Gliwicach!

Robert Pich
Robert Pich fot. Paweł Kot

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę piłkarze Śląska Wrocław, którzy wysoko 3:0 pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice.

Po pierwszej połowie lepsze wrażenie pozostawili po sobie gospodarze, którzy stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji. W ósmej minucie bliski zdobycia gola był Piotr Parzyszek, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. W 15. minucie Śląsk przed stratą gola uratował Wojciech Golla, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 21. minucie świetną interwencją popisał się Putnocky, który odbił piłkę po strzale Konczkowskiego z kilku metrów. W 32. minucie ponownie na przeszkodzie Piastowi stanął Golla, który wybił piłkę zmierzającą do bramki po strzale Felixa. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 56. minucie prowadzący to spotkanie sędzia, po zapoznaniu się z powtórkami, podyktował rzut karny dla Ślaska za zagranie piłki ręką przez Huka. Kilka chwil później piłkę do siatki z jedenastu metrów skierował Robert Pich.

W 76. minucie goście zdobyli drugiego gola. Na uderzenie z dystansu zdecydował się wówczas Łabojko, który zmusił tym strzałem bramkarza Piasta do popełnienia błędu. Trzy minuty przed zakończeniem meczu jego wynik na 3:0 ustalił Przemysław Płacheta

Piast Gliwce – Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)

0:1 Pich (k.) 57′
0:2 Łabojko 76′
0:3 Płacheta 87′