Śląsk straci kluczowe ogniwo. Świetny interes wrocławian

Erik Exposito
Erik Exposito Pressfocus

Śląsk Wrocław zgodził się na to, aby Erik Exposito opuścił klub. Hiszpan przeniesie się do Chin. Transakcję od realizacji dzielą tylko testy medyczne.

  • Erik Exposito niedługo opuści Ekstraklasę
  • Hiszpan przeniesie się z Wrocławia do Chin
  • Śląsk na sprzedaży 25-latka może zarobić nawet trzy miliony euro

Magiera nie będzie zadowolony

Runda jesienna nie była udana w wykonaniu piłkarzy Śląska. Wrocławianie poprzedni sezon zakończyli jako czwarty zespół Ekstraklasy. Tym razem zawodnicy Jacka Magiery znajdują się w dolnej połowie tabeli. Ponadto przegrali cztery z pięciu ostatnich ligowych meczów.

Szkoleniowiec Śląska liczył na to, że jego gracze wiosną zażegnają kryzys i zaczną lepiej punktować. Nadzieje Jacka Magiery prawdopodobnie okażą się jednak płonne, ponieważ klub jakiś czas temu podjął decyzję, że Mateusz Praszelik może przenieść się do Hellasu Werona. To jednak nie jedyna strata dla opiekuna ekipy z Dolnego Śląska.

Zimą do Wrocławia trafiła niezwykle atrakcyjna oferta za Erika Exposito. Hiszpan już wcześniej wzbudził zainteresowanie klubów z: Czech, Grecji, czy Stanów Zjednoczonych. Najnowsza propozycja pochodzi z Chin. Śląsk ją zaakceptował.

Exposito w przyszłym tygodniu wyleci na Daleki Wschód, aby przejść testy medyczne przez transferem do Changchun Yatai, czwartej drużyny minionego sezonu. Jeżeli nie wydarzy się nic złego, Śląsk otrzyma za 25-latka dwa i pół miliona euro podstawy plus pół mln euro bonusach. Ponadto wrocławianie zagwarantowali sobie procent od kolejnego transferu Hiszpana.

Czytaj także: Napastnik z przeszłością w LM trafi do Warty

Komentarze