Śląsk sprowadził wychowanka Atletico Madryt

Javier Ajenjo Hyjek
Javier Ajenjo Hyjek Pressfocus

Śląsk Wrocław dokonał kolejnego transferu. Tym razem szeregi drużyny Jacka Magiery zasilił Javier Ajenjo Hyjek.

  • Śląsk dokonał trzeciego wzmocnienia na sezon 2021/2022
  • Do Wrocławia trafił Javier Ajenjo Hyjek
  • Urodzony w Hiszpanii Polak, podpisał kontrakt do 2024 roku

Śląsk wzmacnia się na europejskie puchary

Fani Śląska mają dobre wspomnienia z zakończonego sezonu 2020/2021. Ich ulubieńcy zakończyli zmagania w Ekstraklasie na czwartym miejscu i w szczęśliwych okolicznościach zakwalifikowali się do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Dziś (16 czerwca) poznaliśmy przeciwnika wrocławian. Zmierzą się oni z wicemistrzem Estonii, Paide Linnameeskond. Jeżeli poradzą sobie z tym przeciwnikiem, w drugiej rundzie zagrają ze zwycięzcą z pary FC Fehervar/Ararat Erewan.

We Wrocławiu zdają sobie sprawę z faktu, że miejsce za podium w Ekstraklasie, to wynik ponad stan posiadanej kadry. Wobec tego włodarze klubu dokonują wzmocnień, aby nie pożegnać się z europejskimi pucharach na wczesnym etapie.

Do zespołu Jacka Magiery trafiło dotychczas dwóch zawodników. Są nimi Petr Schwarz (wcześniej gracz Rakowa Częstochowa) i Kacper Radkowski, który reprezentował wcześniej Zagłębie Sosnowiec.

Trzecim letnim nabytkiem Śląska jest Javier Ajenjo Hyjek. Urodzony w Madrycie Polak, piłkarsko dojrzewał w Atletico Madryt. Nie miał jednak szansy na przebicie się do seniorskiego zespołu, więc został zawodnikiem Piasta. Dla gliwiczan rozegrał łącznie trzy spotkania. Nie strzelił żadnego gola i nie asystował.

Javier zwrócił naszą uwagę w meczach młodzieżowych reprezentacji, podczas których znacząco się wyróżniał. Dobrze czuje na każdej pozycji w środku pola, ma zmysł do gry kombinacyjnej i nie boi się podejmować trudnych decyzji na boisku. To bardzo perspektywiczny zawodnik, przez dwa najbliższe sezony będzie posiadał jeszcze status młodzieżowca. Wierzymy, że będzie się harmonijnie rozwijał pod okiem trenera Jacka Magiery – rzekł Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u

Śląsk jest klubem, w którym na pewno będę mógł się rozwijać, a na tym od zawsze zależało mi najbardziej. To ważny krok w mojej karierze i jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do klubu z Wrocławia – powiedział Hyjek po podpisaniu trzyletniego kontraktu.

Czytaj także: Legia z kolejnym wzmocnieniem przed nowym sezonem

Komentarze