Śląsk słabszy od Jagi

Vitezslav Lavicka
Vitezslav Lavicka fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Gracze Jagiellonii wygrali ze Śląskiem 1:0. Dla zawodników z Podlasia to drugi triumf z kolei.

Jak te kluby poradziły sobie w ostatniej kolejce? Gracze ekipy z Podlasia wygrali wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin 2:1. Natomiast podopieczni Lavicki pokonali na swoim terenie Koronę Kielce – w takim samym stosunku.

Do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego trafienia. Niestety, nie było to wielkie widowisko. Zawodnicy obu stron nie stworzyli bowiem zbyt wielu okazji pod bramkami rywali. Nieco lepiej w tej części gry zaprezentowali się gospodarze, aczkolwiek nie udało mi się przechylić szali na swoją korzyść.

Na pierwszego gola w sobotnim spotkaniu czekaliśmy do 56. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Pospisil, który skutecznie wykonał rzut karny.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze zanotowali drugie kolejne zwycięstwo.

W tym momencie gospodarze są na ósmym miejscu (37 punktów). Z kolei goście zajmują trzecią lokatę (42 oczka).

W następnej kolejce gospodarze zagrają na wyjeździe z Cracovią. Tymczasem piłkarze z Wrocławia podejmą Raków.

Jagiellonia – Śląsk 1:0 (0:0)

1:0 Pospisil 56′ (k.)