Marcin Robak
Marcin Robak fot. Paweł Kot

Śląsk pokonał Zagłębie

W ostatnim spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy, Śląsk Wrocław na własnym stadionie pokonał 2:0 Zagłębie Lubin.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką Śląska, ale gospodarzy przed stratą gola uratował Łabojko, który przed linią wybił zmierzającą do siatki piłkę po płaskim strzale Bohara. Kilka minut później dobrą interwencję popisał się Słowik, który obronił uderzenie Balicia.

Śląsk starał się odgryzać, ale poważniej bramce rywali zagroził dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 42. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie główkował Radecki, ale na posterunku był Hładun.

Kilka chwil później bramkarz Zagłębia musiał jednak wyciągać futbolówkę z siatki. Po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu rożnego i zagraniu głową Robaka, do futbolówki przed bramką dopadł Radecki i z bliska wpakował ją do siatki.

Siedem minut po przerwie gospodarze podwyższyli na 2:0. Tm razem na listę strzelców wpisał się Robak, który uderzeniem głową z sześciu metrów wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Musondy z prawego skrzydła.

Zagłębie szukało okazji do odpowiedzi, ale bezskutecznie. Dobrej sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał między innymi Pawłowski. Ostatecznie wynik 2:0 nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

1:0 Radecki 42′