Skromne zwycięstwo Jagiellonii

Jesus Imaz
Jesus Imaz fot. Jagiellonia Białystok

W drugim wtorkowym spotkaniu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Cracovię Kraków 1:0 (1:0). Decydującego gola dla ekipy z Białegostoku zdobył niezawodny egzekutor jedenastek w ostatnich tygodniach, Jesus Imaz.

Michał Probierz podjął decyzję o wymianie pięciu zawodników po porażce w Warszawie z Legią – miejsca Helika, Rapy, Dimuna, Hancy i Piszczka zajęli Dytyatev, Diego, Serafin, Javi Hernandez oraz Cecarić. Na trzy korekty po remisie z Lechem zdecydował się za to Ireneusz Mamrot – Runje, Guilherme i Pospisil zostali zastąpieni przez Mitrovicia, Kwietnia oraz Wójcickiego.

Spotkanie doskonale mogło rozpocząć się dla gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie gry byli bliscy otwarcia wyniku – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, futbolówka w podbramkowym zamieszaniu trafiła pod nogi Gola, który z kilku metrów przeniósł jednak piłkę nad poprzeczkę.

W 21. minucie, na prowadzenie wyszli jednak białostoczanie – po wideoweryfikacji, arbiter odgwizdał zagranie ręką Datkovicia we własnym polu karnym, a kolejną bramkę z rzutu karnego w ostatnich tygodniach zdobył Jesus Imaz. Jak się później okazało, było to jedyne celne uderzenie w przeciągu pierwszych 45 minut.

20 minut po zmianie stron, Pasy były dosłownie centymetry od wyrównania – po dośrodkowaniu Dimuna z prawego skrzydła, w ekwilibrystyczny sposób futbolówkę nad Kelemenem posłał Cabrera, ale z asekuracją na linii bramkowej zdążył Mitrović. Kwadrans przed końcem spotkania fenomenalną interwencją popisał się za to Kelemen, który wybronił próbę Cabrery z kilku metrów.

Podopieczni Michała Probierza z minuty na minutę byli coraz bliżej zdobycia wyrównującej bramki – w 81. minucie, na uderzenie z dystansu zdecydował się Gol, ale futbolówka minęła słupek bramki Kelemena dosłownie o centymetry.

Kiedy następne mecze?

Ostatecznie podopiecznym Ireneusza Mamrota udało się dowieźć skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka. Jagiellonia zanotowała dziś czwarty z rzędu mecz bez porażki i odskoczyła od Pasów na odległość trzech punktów. W następnej kolejce, Jaga podejmie Zagłębie Lubin, a Cracovia zmierzy się z Piastem.

Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)

0:1 Imaz (k.) 21′

Datković – Bodvarsson

Cracovia: Pesković – Siplak, Datković, Dytyatev, Diego – Wdowiak (72′ Pik), Serafin (61′ Dimun), Gol, Javi Hernandez, Cecarić (61′ Hanca) – Airam Cabrera

Jagiellonia: Kelemen – Bodvarsson, Mitrović, Arsenić, Kadlec – Kwiecień, Wójcicki – Kostal (68′ Guilherme), Romanchuk, Poletanović (72′ Pospisil) – Imaz (90+2′ Twarowski)