Skorża spragniony przerwania hegemonii Legii

Maciej Skorża
Maciej Skorża fot. PressFocus

Lech Poznań zmierzy się w niedzielę w hicie 11. kolejki PKO Ekstraklasy z Legią Warszawa. Przed starciem z mistrzami Polski w trakcie konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał Maciej Skorża. Opiekun Kolejorza nie ma wątpliwości, z jaką drużyną przyjdzie się jego zespołowi zmierzyć na obiekcie przy Łazienkowskiej.

  • Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielna batalia Legia – Lech
  • Przed tą konfrontacją z dziennikarzami spotkał się Maciej Skorża
  • Trener Kolejorza opowiedział o swoich oczekiwaniach względem swojego zespołu w starciu z aktualnymi mistrzami Polski

Czy mecz Legia – Lech będzie na poziomie europejskich pucharów?

Lech Poznań po rozegraniu 10 meczów ligowych legitymuje się bilansem 21 punktów na koncie. Jest to następstwem sześciu zwycięstw, trzech remisów i jednej porażki. Tym samym Kolejorz jest liderem rozgrywek.

– Legia Warszawa w tym sezonie, to drużyna o dwóch obliczach. Pierwsze, w którym wygrywa z wyżej notowanymi przeciwnikami w europejskich pucharach. I znane z ligowych spotkań, gdzie zaliczyła tylko trzy zwycięstwa. Nie mam jednak wątpliwości, że zagramy z Legią taką, jaka zaprezentowała się w meczu ze Spartakiem w Moskwie, czy z Leicester – mówił Skorża w trakcie konferencji prasowej.

Kolejorz wróci w niedzielę do ligowych zmagań po dwutygodniowej przerwie związanej ze spotkaniami reprezentacji. Jak Lech przepracował ten czas? Trener lechitów zabrał głos na ten temat.

– Pracowaliśmy w pierwszym mikrocyklu nad aspektami motorycznymi. Został on zakończony meczem z ŁKS-em. Wprowadziliśmy w nim kilka nowych rozwiązań, które być może wykorzystamy w boju z Legią – mówił Skorża.

– Zdajemy sobie sprawę, z kim gramy. Czeka nas teoretycznie najtrudniejsze spotkanie w sezonie na terenie aktualnego mistrza Polski. Nie chcemy jednak stracić własnej pewności siebie. Ducha, determinacji i pracy, która nas cechowała – kontynuował 49-latek.

– Budujemy swoją tożsamość. Chcemy wykorzystać mecz na Łazienkowskiej, aby ugruntować nasze cechy. Wiemy, że będą momenty, gdy będziemy w opałach, ale wierzę, że drużyna będzie w stanie pokazać, że jest gotowa rozgrywać takie spotkania i liczę na to, że w końcu hegemonia Legii zostanie przełamana – podsumował opiekun lechitów.

Czytaj więcej: PKO Ekstraklasa. Zapowiedź, typy i kursy na 11. kolejkę

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze