Skorża przed meczem z Cracovią: jestem pełen optymizmu

Maciej Skorża
Maciej Skorża Pressfocus

Lech w najbliższym meczu uda się do stolicy Małopolski na mecz z Cracovią. Maciej Skorża twierdzi, ze to może być jeden z najtrudniejszych wyjazdów.

  • Maciej Skorża wypowiedział się przed meczem z Cracovią
  • Trener Lecha zabrał głos na temat najbliższego rywala
  • Wypowiedział się on również o Dawidzie Kownackim

Skorża nie obawia się roli faworyta

Lech w niedzielę wróci do grania w Ekstraklasie. Poznaniacy podejmą na wyjeździe Cracovię. Na temat tego przeciwnika wypowiedział się szkoleniowiec aktualnego lidera tabeli.

W porównaniu z Cracovią Michała Probierza jest to drużyna, która gra innym ustawieniem. Potencjał kadrowy teraz niewiele się zmienił, bo poza Davidem Jablonskim brak tam nowych nazwisk. Jest to zespół, który ma dużą jakość i już wcześniej pokazywał, że potrafi grać ciekawą piłkę. Także jest to na pewno jeden z trudniejszych wyjazdów, jakie są przed nami – powiedział Maciej Skorża.

Jednak nie obawiamy się pozycji faworyta. Nie chowamy się przed tym i chcemy temu stawić czoła. Drużyna okrzepła, dojrzała, a jeszcze udało się ją wzmocnić. Równocześnie musimy pamiętać, że na boisku jest tylko 11 miejsc, pięciu piłkarzy może wejść na zmianę i duże nazwiska jak na polską ligę będą spędzały mecze na trybunach. Jeżeli ominą nas kontuzje i będziemy potrafili panować nad szatnią tak jak jesienią, to jestem pełen optymizmu – dodał szkoleniowiec Lecha. Zabrał on głos także na temat Dawida Kownackiego, który wrócił do Poznania na wypożyczenie.

Wierzymy w to, że będziemy umieli szybko Dawida wkomponować w zespół i uzyskać od niego to, co zawsze dawał. Być może będzie potrzebował trochę czasu, bo mimo wszystko jest po ciężkiej kontuzji – stwierdził opiekun poznańskiej drużyny.

Czytaj także: Lech podpisał nowy kontrakt z bramkarzem

Komentarze