Sitek nowym zawodnikiem Podbeskidzia

Maksymilian Sitek
Maksymilian Sitek fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie

Maksymilian Sitek został nowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała, poinformował klub spod Klimczoka w komunikacie prasowym. 19-latek trafił do teamu z południa Polski z Legii Warszawa.

Czytaj dalej…

Sitek to prawy pomocnik, mogący również występować na lewej stronie boiska. W poprzednim sezonie bronił barw Puszczy Niepołomice, do której był wypożyczony ze stołecznego klibu. W drużynie Żubrów zagrał w rozgrywkach 2019/20 łącznie 23 mecze, w których zdobył dwie bramki gole, notując też sześć asyst.

– Spodobał mi się projekt, jaki przedstawił mi klub, jak również to, jak zespół Podbeskidzia jest ułożony. To sprawiło, że chętnie się tutaj pojawiłem. Sądzę, że Podbeskidzie ma duży potencjał i perspektywę na udane występy w Ekstraklasie – mówił piłkarz po podpisaniu swojej umowy.

Kibice Podbeskidzia mogą pamiętać zawodnika ze znakomitego występu przeciwko Góralom po wznowieniu rozgrywek. Puszczy Niepołomice udała się rzadka sztuka wywiezienia punktu z Bielskiej Twierdzy. W Bielsku-Białej Puszcza zremisowała 2:2, a Sitek zaliczył gola i asystę.

Komentarze